СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиАушра Аугустинавічюте

Дуальна природа людини

До змісту

Природа еротичних почуттів

Де причина кохання?
В людському статевому інстинкті.

Так вважають досить часто. Але любов задовольняє не одну, а дві, цілком незалежні одна від іншої, потреби: потреба у знятті сексуального напруження (кохання) та потреба психічного зв'язку з іншою людиною (любов). Обидві залежать від інтелекту, культури, соціальних умов, вони взаємопов'язані між собою але не є причиною одна одній. Найбільш переконливою нам здається гіпотеза, згідно якої феномен любові пояснюється природою людини як парної істоти.

Про це говорили багато філософів. "Одна людина ще не людина, - писав Феєрбах, - тільки в парі вона набуває гармонійної цілісності". Істинна суть любові є в тому, - читаємо у Гегеля, - щоб відмовитися від самого себе, забути себе в іншому Я і, проте, в тому ж зникненні й забутті вперше знайти самого себе, володіти самим собою. /Гегель. Твор., Т.N13, 1940, стор.108/ Подібним чином розмірковує й Еріх Фромм: "Любов допомагає людині подолати почуття самотності і відчуження і водночас дає змогу їй залишатися самою собою, зберегти свою цілісність. Парадокс любові в тому, що дві істоти складають одне ціле і все ж залишаються двома істотами"".

Для пояснення цього не дуже зрозумілого явища стародавніми греками використовувався міф про андрогинів, який розповідав Аристофан Сократу в діалозі Платона "Бенкет". Міф про те, що колись люди мали подвійне тіло - дві пари рук та ніг, два обличчя. І тільки розсерджений Зевс розсік їх навпіл. Тому кожна людина зараз є половинкою, що постійно чекає на відновлення свого колишнього повного Я.

Схоже звучать рядки Ю.Рюрікова: "Це фізичне відчуття своєї цілісності з іншою людиною - відчуття абсолютно фантастичне. Ми знаємо, що у звичайному стані людина не може відчути почуття іншої людини, переживати їх, і тільки на вершині великої любові з'являється якийсь психологічний міраж, коли різні Я ніби зникають, зливаються один в одного, і люди стають психологічними андрогинами... це мало не буквальне "переселення душ" - ніби частина твоєї "душі" перебралася в тіло іншої людини, злилася з його нервами, і тепер ти відчуваєш його почуття так само як і свої... чому це буває лише у тих хто любить одне одного, тільки у близьких людей, - незрозуміло, психологам та фізіологам ще доведеться розв'язати цю загадку". /Ю.Рюріков. "Три кохання". М., 1968, стор.157-158/

Якщо кохання є наслідком психічної структури людини, то про неї можна говорити не тільки мовою мистецтва, але і точною мовою науки. Упевненість, що люди одружуються не лише для того, щоб мати дітей та сексуальне життя, що самотнє життя як і психічна самотність в шлюбі - ненормальні явища, примушують дивитися на шлюб більш серйозно.

 

До змісту
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор