СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиХарактери та рекомендації

Мегедь В.В.

Ми пропонуємо вашій увазі рекомендації щодо психоемоційної сумісності людей на прикладі взаємодії дуальних пар – діад. Приклади діад – найбільш зручні для розуміння основних принципів взаємин. Так легше зрозуміти характерні особливості поведінки партнера для взаємного підлаштування один під одного. Іноді за лаштунками взаємних претензій лежать саме ці підсвідомі вимоги, а не те, що прямо висловлюється.

Спочатку ми розглянемо взаємодію дуальних пар на загальному рівні – враховуючи лише ТІМні та квадральні особливості. Далі будемо поступово поглиблювати вивчення особливостей типів у взаємодії один з одним за різними аспектами їх ТІМів. Як уже говорилося раніше, крім загальних рекомендацій, в кожному конкретному випадку при соціонічному консультуванні обов'язково враховуються багато індивідуальних факторів, що робить його більш кваліфікованим та ефективним. Можливо, наші рекомендації стануть ниткою Аріадни, яка, згідно давньогрецької легенди, допомогла знайти вихід з лабіринту. В даному випадку – з лабіринту відносин типів, акцентів, психоформ та темпераментів, оскільки всі ці аспекти присутні в описах взаємодії діад.

1 квадра:

ІЛЕ (Дон Кіхот) – СЕІ (Дюма)

ЕСЕ (Гюго) – ЛІІ (Робесп'єр)

2 квадра:

ЕІЕ (Гамлет) – ЛСІ (Максим Горький)

СЛЕ (Жуков) – ІЕІ (Єсенін)

3 квадра:

СЕЕ (Наполеон) – ІЛІ (Бальзак)

ЛІЕ (Джек Лондон) – ЕСІ (Драйзер)

4 квадра:

ЛСЕ (Штірліц) – ЕІІ (Достоєвський)

ІЕЕ (Гекслі) – СЛІ (Габен)

ДІАДА: ІЛЕ (Дон Кіхот) – СЕІ (Дюма)

ІЛЕ (Дон Кіхот)

Характерні особливості ІЛЕ (Дон Кіхот): винахідливість, безліч нових ідей, інтерес до всього загадкового та незвичайного. Його замріяність та неуважність, спрямованість на майбутнє, перевага інтересу над користю не роблять його практичним та моторним господарем у домі. Він потребує розуміння та терпимості. Намагаючись отримувати практичну користь зі своїх справ або зі зв'язків, він очікує при цьому на підтримку більш дипломатичного партнера.

Часто відчуває необхідність у нових враженнях та змінах, відсутність яких може спричинити апатію та потяг до порожніх розваг. У таких випадках може здійснювати поспішні та необачні вчинки, якщо його вчасно не відволікти цікавим для нього заняттям чи ідеєю.

Як у ірраціонального типу, у нього яскраво виражені підйоми та спади працездатності. У періоди спаду, його інертність не повинна викликати недовіру партнера. Він зазвичай не планує свої заходи на найближчий час, досить неорганізований та не любить контролю. У спокійному стані розслаблений та доволі безвольний. Але якщо на нього тиснуть, проявляє упертість та непоступливість, аж до агресії. Йому потрібен поблажливий, гнучкий та тактовний партнер.

Досить відкритий та компанійський. Демократичний та намагається бути з усіма в гарних взаєминах, але буває то надто довірливий, то соромиться показати свою прихильність до людини, в почуттях якої сумнівається. Не розбирається в людях – хто друг, а хто ворог. Виявляє люб'язність, нападає та захищається не завжди адекватно. Потребує своєчасних пояснень партнера щодо стосунків з іншими людьми.

Головний "ключик" до такої оригінальної людини, як ІЛЕ (Дон Кіхот), – уміння розслабити його жартами, заспокоїти, відволікти, а коли він в апатії – струсонути жартами, глумом (не втрачаючи при цьому тактовності та почуття міри). Нехай партнер "заведеться", піде, гримнувши дверима. А коли повернеться – зацікавити чимось новим, цікавою ідеєю, дати зрозуміти, що хоча ним і незадоволені, але люблять та бажають добра. Слід впливати на його відчуття пестощами, смачною їжею, музикою, комфортом. Він потребує материнської турботи про його здоров'я та потреби.

СЕІ (Дюма)

Це – також ірраціональний тип, але це єдине, чим він схожий на свого дуала. Вони обидва живуть, пливучи за течією та в багатьох речах віддаючи себе долі. В іншому ж – абсолютно протилежні один одному.

СЕІ (Дюма) – гарний дипломат, але як інтроверт проявляє скромність та нерішучість, обережність з новими людьми, тому воліє домовлятися неофіційно, вдома, чи інших приватних обставинах. Відчуває себе більш впевнено та легко з демократичним, компанійським партнером, який може швидко зблизити психологічну дистанцію.

СЕІ (Дюма) – майстер дипломатії, миротворець, приємний та доброзичливий співрозмовник, здатний викликати довіру. Відчуває себе корисним поруч із незграбними у взаєминах людьми, що дають йому можливість показати свої здібності. Любить давати поради, коли та яку ініціативу треба проявляти, як слідкувати за здоров'ям, одягом, виглядом. Уважний та турботливий, але ображається, якщо він не потрібен.

СЕІ (Дюма) живе теперішнім, в той час як його дуал ІЛЕ (Дон Кіхот) заноситься думками, думаючи про далекі цілі. Він практичний та реалістичний у побутових питаннях. Піклується про здоровий образ життя, відпочинок та вирішення побутових проблем. Любить насолоджуватися природою, гарними речами, затишком, смачною їжею та вміє потішити цим інших. Оскільки ІЛЕ (Дон Кіхот) не надає цьому значення, СЕІ (Дюма) не перевиховує дуала, а бере ці аспекти на себе.

Він уміє створювати потрібний емоційний настрій для піднесення життєвого тонусу дуала. Але він робить це тактовно та без явного тиску. Уміє заражати партнера оптимізмом у хвилини депресії, здатний розвіяти нудьгу, витягти на концерт тощо.

Здатний заради добрих стосунків поставити під загрозу інтереси справи. Він взагалі погано розбирається в користі тої чи іншої роботи та в перспективах справ і радіє, якщо дуал йому це переконливо пояснить.

Спритний у побутових повсякденних справах, але часто пасивний в великих ділових започаткуваннях. Йому потрібен партнер, який вселяв би в нього віру у його здібності та можливості зробити ту чи іншу справу. Надихнувшись чимось, намагається здійснити замислене, користуючись потрібними зв'язками, чим і приносить інертному в цьому відношенні ІЛЕ (Дону Кіхоту) велику користь. Однак йому потрібен партнер, який би розділив цю роботу на етапи та позначив терміни, а також взяв би не себе ту частину справи, де потрібні знання інструкцій, законів тощо.

СЕІ (Дюма) часто недооцінює або не бачить можливу небезпеку. Він зазвичай непередбачливий, розслаблений та безтурботний. Його партнер повинен вчасно мобілізувати його, вжити необхідних заходів безпеки.

Умови дуалізації

Притирання до дуала вимагає часу та виконання певних правил. Спочатку приваблюють один одного своїми рольовими функціями: ІЛЕ (Дон Кіхот) – роллю упевненої в собі людини, а СЕІ (Дюма) – невгамовного оптиміста, у якого немає проблем, з яким завжди легко.

Якщо немає підходящої ситуації для того, щоб ролі проявилися, дуали можуть і не зацікавити один одного. Але якщо вже вони сподобалися один одному, потрібен якийсь час, щоб зрозуміти та прийняти особливості кожного.

Для досягнення гармонії в стосунках у цій діаді мають дотримуватися наступні правила:

1. ІЛЕ (Дон Кіхот) не повинен критикувати смак СЕІ (Дюма), а СЕІ (Дюма) – ідеї ІЛЕ (Дона Кіхота).

2. Розподіляти обов'язки краще таким чином, що ІЛЕ (Дон Кіхот) займався планово-економічними питаннями, а СЕІ (Дюма) – комунікаціями.

3. Слід навчитися прикривати слабкі місця один одного: ІЛЕ (Дон Кіхот) повинен проявляти прозорливість та взяти на себе забезпечення сім'ї, а СЕІ (Дюма) – регулювати ініціативність (або агресивність) ІЛЕ (Дон Кіхот) у критичні моменти, а також пом'якшувати ситуацію та усувати наслідки його етичних помилок.

4. Слід враховувати й деякі сексуальні особливості:

Оскільки СЕІ (Дюма) інтроверт, ініціативу зближення краще проявляти ІЛЕ (Дон Кіхоту). Оскільки він є логіком і йому складно усвідомити направленість та глибину своїх почуттів, то цим аспектом повинен займатися СЕІ (Дюма), причому так, щоб партнер не сумнівався в їхньому взаємному коханні. Щоб щастя було повним, СЕІ (Дюма) треба уміло регулювати настрій дуала.

У цій парі сенсориком є СЕІ (Дюма). Навіть якщо це жінка, вона має проявляти ініціативу спокусника. А оскільки цей тип людей здатний на найтонші відчуття та здатний бути художником також і в коханні, він може "оживити" навіть повністю зануреного в науку, високодумного ІЛЕ (Дон Кіхота).

На початок


ДІАДА: ЕСЕ (Гюго) – ЛІІ (Робесп'єр)

ЕСЕ (Гюго)

Це – компанійська та життєлюбна людина, приємний та уважний співрозмовник, душа компанії. Він уміє керувати настроєм інших людей: підняти його тим, хто у відчаї, або зіпсувати тим, хто не виправдав довіри або втратив повагу. Через свою відвертість та емоційність часто ставить під загрозу стосунки і тому дуже потребує незворушного та спокійного партнера, який здатний в усьому спокійно розібратися та дати корисну пораду.

Він практичний та кмітливий у побутових питаннях, любить піклуватися про інших. Намагається все зробити сам, рідко звертається до інших по допомогу. Разом із тим, він емоційний та образливий, тому потребує похвали, співчуття та уваги.

Має розвинений естетичний смак, приділяє багато уваги гарному оформленню – від своєї зовнішності до інтер'єру квартири. Не любить скупості партнера, воліє заробляти гроші та витрачати їх самостійно.

Оптимістичний та необережний, ЕСЕ (Гюго) потребує порад не просто далекоглядного партнера, а такого, який міг би коротко та чітко проаналізувати будь-яку ситуацію та зробити ясний та недвозначно сформульований прогноз, який не залишає місця сумнівам та альтернативам.

ЕСЕ (Гюго) любить забагато на себе брати, в тому числі й зайве. Його діяльність слід тримати під контролем, відсікаючи зайве та допомагаючи в необхідному, але робити це ненав'язливо, у вигляді конкретних порад.

ЛІІ (Робесп'єр)

У цій парі ЛІІ (Робесп'єр) виступає в ролі розсудливого, надійного та розумного друга, а ЕСЕ (Гюго) – в ролі енергійного та турботливого батька, що і забезпечує в цілому гармонію розуму та почуттів.

ЛІІ (Робесп'єр) має ясне та логічне мислення, намагається вселяти іншим своє розуміння речей та дуже засмучується, коли до його думок не прислухаються. Тому йому необхідний поступливий партнер, що має почуття гумору, гнучкість та дипломатичність.

Він завжди планує свої заходи та не любить змінювати свої плани, а також коли йому щось нав'язують. Партнеру слід прислухатися до його порад, ставитися з повагою до його бажань та намагатися вкладатися у встановлені терміни.

ЛІІ (Робесп'єру) важко постійно думати про сьогоденні потреби сім'ї, тому що він, зазвичай, захоплюється своєю роботою поза домом. Про побутові проблеми більше доводиться піклуватися ЕСЕ (Гюго), який підключає до справ партнера лише в тому випадку, коли не може впоратися сам. При цьому він заохочує ЛІІ (Робесп'єра) до процесу не командами, а своїм трохи безглуздим ентузіазмом. В такому випадку ЛІІ (Робесп'єр) розбиває задачу на етапи та послідовно її виконує.

Має гостре почуття справедливості при відсутності пробивних якостей, ЛІІ (Робесп'єр) часто страждає при зіткненні із державною бюрократичною машиною. Йому важко боронити інтереси справи, а слухати докори щодо інертності – просто нестерпно. Активний, наполегливий партнер, який уміє досягати поставленої мети, заслуговує його увагу та вдячність.

Великі складнощі ЛІІ (Робесп'єр) відчуває, коли треба проявляти ініціативу в стосунках або продемонструвати свої почуття. Через це його вважають нечутливою та неприступною людиною. Йому потрібен партнер, який візьме на себе відповідальність за створення та підтримку невимушеної та приємної атмосфери спілкування.

Умови дуалізації

1. ЛІІ (Робесп'єру) слід прислухатися до порад дуала та бути привітнішим і тактовнішим у взаєминах з людьми. З іншого боку, перебуваючи під владою почуттів, ЕСЕ (Гюго) може зіпсувати стосунки, і тоді його дуал повинен вчасно прийти на допомогу та встановити необхідну рівновагу за допомогою логічних аргументів.

2. Для захисту зовнішніх інтересів діади, пов'язаних зі спілкуванням, ініціатива ЕСЕ (Гюго) безперечна. Енергійний, діяльний та інформований у найрізноманітніших практичних питаннях, він допомагає партнеру вирішувати складні для нього проблеми.

3. Оскільки ЕСЕ (Гюго) необережний та необачливий, погано бачить результат справ у майбутньому, йому потрібні поради далекоглядного дуала, в тому числі у грошових та економічних питаннях. Планувати заходи та розподіляти ресурси теж повинен ЛІІ (Робесп'єр).

4. В інтимній сфері ініціативу в почуттях, звичайно ж, доведеться, відкинувши всі упередження, проявляти ЕСЕ (Гюго), який діє в таких справах стрімко та впевнено, за принципом: "ти не кохаєш, а я кохаю, тож бережися мого кохання". Холодний та загадковий, сором'язливий та невпевнений в своєму праві на кохання, ЛІІ (Робесп'єр) такою поведінкою несвідомо провокує емоційну експансію свого партнера. І тут є один сексуальний секрет: без емоційної підготовки сексуальність ЛІІ (Робесп'єр) взагалі пробудити дуже складно. Жінки, що пасивно очікують від нього ініціативи, на 100% приречені на поразку. Правда, деякі соціонічні типи стимулюються саме пасивністю або неприступністю свого сексуального партнера. Той же ЕСЕ (Гюго) на підсвідомому рівні прагне бути завойовником, а не завойованим, надмірна активність партнера викликає в ньому пересичення та нудьгу. Він цінує серйозність та вірність, уміння відгукуватися на почуття. До того ж ЛІІ (Робесп'єр) складає враження сталості, яка так необхідна для душевного спокою ревнивої та власницької вдачі ЕСЕ (Гюго).

На початокДІАДА: ЕІЕ (Гамлет) – ЛСІ (Максим Горький)

ЕІЕ (Гамлет)

ЕІЕ (Гамлет) є ідеалістом та вважає своє життя марним, якщо у нього не вийшло яскраво проявити себе, пережити сильну духовну пристрасть чи принести користь людям. Він відчуває постійне прагнення до духовного рості та розвитку, цікавиться всім новим, загадковим та маловивченим. Поставивши перед собою ціль, ЕІЕ (Гамлет) рідко відволікається від неї і, як правило, досягає свого. Іноді його нездатність відступати від замисленого призводить до необачних вчинків. Йому потрібен спокійний, сильний та розсудливий партнер.

ЕІЕ (Гамлет) уміє емоційно впливати на оточення, заохочуючи його до виконання якоїсь справи. Його емоції відрізняються своєю силою, глибиною, "зацикленістю" та часто драматичним характером, а внутрішні протиріччя та коливання бувають для нього нестерпними. Йому потрібен партнер, який, бачучи перепади його настрою, відсутність тверезої логіки та здорового реалізму, знімає проблеми своїми розумними та практичними порадами.

ЕІЕ (Гамлету) важко внутрішньо розслабитися, відчути себе в гармонії з навколишнім світом та людьми. Через це він часто провокує суперечки з іншими людьми. Йому потрібен стриманий, досить сталий та стійкий до стресів партнер.

ЛСІ (Максим Горький) – вольова та послідовна людина, упорядковує та стабілізує діяльність та почуття свого дуала, стійко переносить його емоційні спалахи. Крім того, він розв'язує всі складні для партнера задачі: займається господарчо-побутовими проблемами, здобуває необхідну інформацію, терпляче та зрозуміло пояснює, як зробити ту чи іншу справу, які існують правила та інструкції, яка послідовність виконання задачі. Він бере на себе докладне продумування роботи, розбиває її на етапи та долає будь-які складнощі з незмінним терпінням.

У такої сумлінної та надійної людини ЕІЕ (Гамлет) знаходить справжню опору. З нею йому не страшні будь-які складнощі. Увага та турбота, співчуття та допомога, докладні логічні пояснення будь-яких явищ заспокоюють бентежну вдачу ЕІЕ (Гамлета).

ЛСІ (Максим Горький)

ЛСІ (Максим Горький), як правило, мало сподівається на вдалий збіг обставин, воліючи власноруч "кувати своє щастя". Тому все планує заздалегідь та неухильно йде до поставленої мети, відрізняючись високою працездатністю, яка не залежить від спадів та підйомів настрою. Він відповідальний, точний у деталях, не боїться складнощів, витривалий психологічно та фізично.

При всіх своїх чеснотах він має ряд недоліків. Він недовірливий, погано розбирається у мотивах вчинків та здібностях людей. Незважаючи на те, що ЛСІ (Максим Горький) може бути приємним співрозмовником, який вміє робити компліменти та проявляти прихильність до людини, що йому сподобалась, але він від цього швидко стомлюється. Тоді ухиляється від спілкування, замикається в собі. Йому не важко довго бути на самоті. Маючи спокійну вдачу, він рідко щиро прив'язується до когось, через що його вважають нечутливою людиною. Йому потрібен емоційний, компанійський партнер, який міг би торкнути його почуття, міг розвинути б його товариськість та оживити стосунки своїми емоціями.

Не всім подобається схильність ЛСІ (Максима Горького) робити зауваження, тим більше його вимоги до виконуваної роботи, які відзначаються формалізмом та надмірною організованістю. Почуття перспективності нових методів у нього розвинене слабо. Через це він може проявляти консерватизм у питаннях, що потребують неординарних підходів. Нові ідеї сприймаються ним не одразу, а люди, що порушують встановлені правила та субординацію, сприймаються як порушники стабільності та порядку. Тому він потребує допомоги емоційної та наполегливої людини, яка не прагне до різкого зламу звичних установок, а підводить його до цього дуже послідовно та поступово. ЕІЕ (Гамлет) має дар переконувати як ніхто інший. Він переконливо пояснює перспективи нового, а також реальні небезпеки консервативних установок.

ЕІЕ (Гамлет) добре розбирається у здібностях та намірах людей, чим він знімає надмірну підозрілість ЛСІ (Максима Горького) та наповнює його життя новими враженнями. Він допомагає кар'єрі, заводячи потрібні зв'язки та впроваджуючи нові перспективні методи роботи. Його далекоглядність, наявність почуття небезпеки та гарна інтуїція часто допомагають ЛСІ (Максиму Горькому) попереджати можливі помилки.

Умови дуалізації

1. ЕІЕ (Гамлет) повинен підкорятися основним вимогам партнера, пов'язаним із плануванням та підтриманням порядку. Не варто ламати звички ЛСІ (Максима Горького), що характерні для його методів роботи та поглядів на життя. Якщо важко до них пристосуватися, з часом можна спробувати його переконати.

2. ЛСІ (Максим Горький) може уперто нав'язувати партнеру свої способи роботи та світогляд. Краще постаратися прийняти його таким, який він є, з повагою ставитися до його занять та зацікавлень, даючи лише необхідні поради по ділу. Слід не забувати робити компліменти та проявляти ніжність.

3. ЛСІ (Максиму Горькому) слід з великою увагою та довірою ставитися до порад та прохань дуала, особливо стосовно інших людей та перспектив на майбутнє. ЕІЕ (Гамлет), у свою чергу, може покладатися на партнера в офіційно-ділових та господарчо-побутових питаннях, із вдячністю приймаючи його турботу та допомогу.

4. Щодо психоемоційних та сексуальних аспектів стосунків, треба знати, що ЛСІ (Максим Горький) налаштований на партнера пристрасного, поетичного та такого, що охоче говорить про свої почуття, здатного розтопити його кригу сильними емоціями. При цьому ЕІЕ (Гамлет) не повинен поспішати проявляти ініціативу у зближенні, щоб партнер не вважав його надто доступним та не втратив довіри до нього. Спочатку слід створити емоційний настрій, не зловживаючи надто відвертими признаннями. Потім почекати, поки дозріють зворотні почуття, і тільки тоді переходити в наступ.

Якщо справа дійде до близьких стосунків, ЕІЕ (Гамлет) не повинен поспішати показувати своє вміння спокусника. ЛСІ (Максиму Горькому) подобається духовний та скромний партнер, якого він сам навчить "чого треба" в тих межах, які вважає припустимими. У цій парі в емоціях лідером є ЕІЕ (Гамлет), а у відчуттях – перевага за ЛСІ (Максимом Горьким). В протилежному випадку може виникнути дисонанс.

Щоб догодити ЕІЕ (Гамлету), перед усім слід переконати його у своїй порядності та надійності. Він не повинен сумніватися та почуватися у небезпеці. Тільки тоді він не буди мучити партнера своїми непередбачуваними перепадами настрою та неконтрольованими емоціями.

У сексуальному відношенні у ЕІЕ (Гамлета) свої проблеми: то він занадто сором'язливий, то надмірно відвертий у своїй сексуальній поведінці. Слід допомогти йому обрати оптимальний стиль поведінки. Тоді не доведеться каятися ані в сором'язливості, ані в надмірній розбещеності. Без цього ЕІЕ (Гамлет) постійно мучитиме сам себе, та переносити свою незадоволеність партнером. Він дуже потребує різних знаків уваги, що підтверджують кохання дуала: слова, подарунки, жести.

Взаємини тут будуються за принципом "учинення та терпіння" ("Кама-сутра"). Тому іноді буває важко сказати, "хто тут мисливець, а хто здобич". Обидва непоступливі у взаєминах та часто сваряться. ЕІЕ (Гамлет) уміє боронити свою незалежність у психологічній грі-боротьбі з партнером та часто одержує перемогу. Але, якщо він, врешті-решт, не визнає себе хоч трохи переможеним, йому доведеться дуже важко. Обом важливо знайти більш гармонійний спосіб спілкування: ЕІЕ (Гамлету) бути більш гнучким та дипломатичним, а ЛСІ (Максиму Горькому) не проявляти вольового тиску та проявляти терпимість до недоліків іншого.

На початок

ДІАДА: СЛЕ (Жуков) – ІЕІ (Єсенін)

СЛЕ (Жуков)

Це – сильна особистість, яка переоцінює або недооцінює свої здібності та вольові якості. У першому випадку ми маємо справу із "суперменом", що намагається бути схожим на героїв американських бойовиків. У другому випадку – це бунтівник, що постійно та безуспішно шукає себе та пристосування своїм здібностям. Якщо такий пошук затягується, першою жертвою нерозв'язної ситуації стає він сам. Він або спивається, або вплутується у ризиковані оборудки, а в кращому випадку починає конфліктувати з колегами чи близькими людьми, нав'язуючи їм свої погляди та життєві цінності.

У зв'язку з цим йому потрібен партнер, який зумів би допомогти йому знайти гідну точку прикладання своїх сил та достатньо сильно зацікавити його кінцевою метою. СЛЕ (Жуков) надихають тільки крупні цілі, досягнення яких вимагає винахідливості та мужності.

СЛЕ (Жуков) повинен та може направляти свою енергію на кар'єру, організаторську та господарчу діяльність, оформлення документів, пророблення деталей, покращення добробуту сім'ї, будівництво, ремонт та розв'язання інших практичних задач. Людина цього типу може забезпечити виконання найскладніших та найнебезпечніших справ. Тому йому потрібен такий партнер, який потурбується про те, щоб кінцеві цілі та шляхи до них були б достатньо гуманними.

Незважаючи на такі природні здібності, багато представників цього типу навіть не підозрюють про свій величезний потенціал та часто страждають від невпевненості в собі або від якихось забобонів. Їм потрібен партнер, який демонстрував би невичерпаний оптимізм та віру в успіх будь-якого започаткування. Головне – позбавити людей цього типу неспокою та сумнівів, а складнощі вони самі подолають.

Більш за все СЛЕ (Жуков) ненавидить зраду та може знаходити її навіть там, де її немає. У нього сильно розвинений кодекс честі, хоча часом він може набувати екстравагантної форми. Тоді він засуджує в інших те, що може виправдовувати в собі. Ця особливість ускладнює його стосунки з іншими, тому його партнеру слід постійно займатися відновленням гарних стосунків, а не чекати цього від СЛЕ (Жуков). Його дуал грає роль дипломата при королі. ІЕІ (Єсеніну) вдається пом'якшувати підозрілість та недовірливість свого дуала, переконуючи його у безпідставності його побоювань.

ІЕІ (Єсенін)

Лагідний, поступливий, емоційний, романтичний та непередбачуваний партнер. З ним не нудно, оскільки доводиться часто ламати собі голову у пошуках причин його висловлювань чи вчинків. Його дуалу, який не терпить одноманітності, дуже цікаво постійно долати ці маленькі та великі складнощі та проблеми, які створює його кохана людина.

ІЕІ (Єсенін) завжди може підказати, хто справжній ворог та куди в першу чергу слід направити добре згуртовані удари. Уміє емоційно впливати на колектив, налаштовувати одну групу проти іншої, або на окрему людину. ІЕІ (Єсенін) чудово відчуває небезпеку та досить проникливий, щоб зібрати необхідні докази та розробити психологічну стратегію поведінки, що гарантують успіх. Зі СЛЕ (Жуковим) він може чудово поєднати його силу та свою далекоглядність, стратегію та тактику. Слід лише правильно оцінювати здібності один одного.

Такі недоліки, як надмірна розслабленість, непрактичність, пасивність та конформізм у стосунках, ІЕІ (Єсеніна) можна пробачити. Адже він дипломат, а не боєць. Через це на початку знайомства він рідко вражає свого дуала, на відміну від сильних та яскравих особистостей, захопленість якими у СЛЕ (Жукова) згодом швидко змінюється на розчарування та роздратування.

У ІЕІ (Єсеніна), крім слабкої ділової хватки та невисокої працездатності, є ще одне слабке місце: він може сильно засмучуватися через дрібниці, занепадати духом та скаржитися. Дуже великого значення надає зовнішній естетичності та може непродумано витрачати гроші.

Зате, коли його партнер сам очікує на щось погане чи занепадає духом, ІЕІ (Єсенін) завжди вміє підняти настрій, відволікти, переконати, що все буде добре. У душі він ідеаліст та оптиміст і завжди вірить у краще. Головне – він уміє терпляче чекати на те, в що вірить.

Умови дуалізації

1. Дуали – це дві крайнощі, які тільки разом можуть знайти ту золоту середину, на якій тримається істина та гармонія. Ось чому ІЕІ (Єсеніну) не варто дивуватися здатності рішучого СЛЕ (Жукова) йти до мети по головах інших, ставлячи справу вище за добрі взаємини. Він має допомагати, по змозі, пом'якшувати ці тенденції, пояснюючи їх негативні наслідки. Коли вольовий натиск дуала обертається безпосередньо проти ІЕІ (Єсеніна), не слід ображатися, краще обернути все на жарт або, уміло керуючи емоціями партнера, переключити його увагу на більш важливі питання, ніж боротьба з близькими людьми.

2. Втручання у сферу діяльності один одного не тільки спричиняє сварки, але й послаблює загальну ефективність діади. СЛЕ (Жуков) постійно повинен слідкувати за тим, щоб його опіка та ініціативність проявлялися у необразливій формі, а ІЕІ (Єсенін) – м'яко ігнорувати надмірний тиск партнера, демонструючи готовність до компромісів та домагаючись їхньої взаємності.

3. ІЕІ (Єсеніну) слід надавати волю у його дипломатичній діяльності, пов'язаній з емоційним впливом на людей, а також у складанні загальної стратегії, спрямованості на інтелектуальний розвиток діади. СЛЕ (Жукову) доведеться взяти на себе забезпечення фізичних потреб сім'ї, її захист та благоустрій, оформлення ділових паперів.

4. Передбачливість та далекоглядність у стосунках з тими чи іншими людьми, а також планування свят, відпочинку, мандрівок у відпустку та різних розваг є сильною стороною ІЕІ (Єсеніна). При цьому СЛЕ (Жукову) доведеться виконувати практичну частину програми: купувати квитки, смажити шашлики, вести машину тощо.

5. У емоційно-сексуальнії сфери стосунків, СЛЕ (Жукову) дуже приваблює примхливий, сентиментальний та різноманітний у проявах почуттів партнер, з розвиненим почуттям гумору та тактовністю, що вміє заінтригувати своєю загадковістю та несподіваністю реакцій.

ІЕІ (Єсенін) налаштований на рішучого, темпераментного, впевненого в собі, ініціативного в сексі партнера. Тут він – не головний, оскільки упевнений лише у сфері романтичних почуттів та стосунків. ІЕІ (Єсеніну) потрібен партнер, здатний подолати його нерішучість та розбудити його пристрасть. Його бажання не повинні залишати у ІЕІ (Єсеніна) місця для сумнівів, яки у цьому питанні для нього часто є мукою.

У цієї дуальної пари стосунки багато в чому нагадують попередній опис. Обидві пари люблять своєрідну "гру-боротьбу". Владна вдача СЛЕ (Жукова) викликає емоційний відгук ІЕІ (Єсеніна), який уміло граючи його почуттями, здатний багато чого стерпіти від такої сильної та авторитарної особи. СЛЕ (Жуков) любить відчувати себе переможцем, а ІЕІ (Єсеніну) подобається дипломатично та лагідно приборкувати часом шаленого партнера.

Часто ІЕІ (Єсенін) має гармонізуючу форму особистості, але зустрічаються й варіанти типу з перевагою творчої психоформи: музиканти, художники, поети тощо. Їм не підійде дуал з домінантною поведінкою. Краще підійде партнер, що має нормуючу психоформу – більш спокійна та врівноважена людина, інакше їхня "гра-боротьба" може призвести до взаємної поразки або закінчиться драмою.

Цій діаді нестерпна емоційна одноманітність та відсутність гострих почуттів, їх почуття оновлюються та загартовуються у стражданнях. Якби агресивний за вдачею СЛЕ (Жуков) захотів би ніколи не сваритися, його партнер своїми примхами та коливаннями настрою спровокував би сам новий спалах негативних емоцій, які потім уміло перевів би у позитивні.

Слід зауважити, що у цієї пари часто виникає проблема ревнощів, особливо з боку недовірливого СЛЕ (Жукова). Звичка ІЕІ (Єсеніна) з усіма бути люб'язним та його перепади настрою сприяють розвиненню цього почуття. Не варто надто дражнити звіра: для СЛЕ (Жукова) немає гріха більшого, ніж зрада.

Може скластися враження, що ця діада відрізняється садомазохістськими тенденціями. Насправді м'який, душевний та сентиментальний ІЕІ (Єсенін) діє на СЛЕ (Жукова) розслаблююче та до певної міри пригнічує у партнері інстинкт боротьби. У разі суперечки емоційна реакція ІЕІ (Єсенін) буває настільки оригінальна та непередбачувана, що примушує його дуала, який погано орієнтується у почуттях, пом'якшуватися та шукати компроміс. Образ "жертви" діє на СЛЕ (Жукова) сильніше, ніж роль рівного та непереможного супротивника, який не викликає жалю.

Завдяки поступливості та тонкої дипломатії ІЕІ (Єсенін) часто вдається скоряти таку складну особистість як СЛЕ (Жуков) з його амбіціями та підсвідомою агресивністю, яка зазвичай вважає почуття слабкістю та не бажає потрапити в емоційну залежність від представника протилежної статі.

На початок

ДІАДА: СЕЕ (Наполеон) – ІЛІ (Бальзак)

СЕЕ (Наполеон)

СЕЕ (Наполеон) дуже наполегливий у досягненні бажаного. При цьому іноді вважає, що будь-які засоби згодяться. Йому важко рахуватися із встановленими нормами та правилами. Через це може переступати закон, не думаючи про наслідки. Якщо поруч немає друга-критика, може потрапляти у складні ситуації. Потребує розсудливого, мудрого та далекоглядного партнера, який міг би його вчасно зупинити, відмовивши від ризикованої справи.

Йому важко оцінити реальну перспективу та свої можливості. Переоцінивши їх, він ризикує здобути репутацію людини надійної та необов'язкової. Від невиправданого ризику, схильності до авантюр та від інших небезпек його може вчасно відмовити ІЛІ (Бальзак) – людина, здатна реалістично мислити, обережна та передбачлива.

Для того щоб успішно реалізовувати свої практичні цілі, СЕЕ (Наполеону) необхідні корисні зв'язки. Він гарний тактик та організатор, дипломатичний, уміє умовляти людей та домовлятися з ними. Він охоче приймає на себе відповідальність за зовнішню політику діади. З ініціативним партнером це могло б привести до зіткнень та боротьби за лідерство. Тому йому імпонує більш інертний та менш компанійський партнер, з яким його шляхи та способи досягнення мети не перетинатимуться.

Невичерпна ініціативність та енергія СЕЕ (Наполеона) у поєднанні з невмінням відділяти головне від другорядного призводять до марних витрат часу та сил на зайві або безглузді справи та контакти. Допомогти йому може партнер, якому легше визначити, яке заняття перспективне, а яке є абсолютною дурницею. Відмовити СЕЕ (Наполеона) від другорядних справ, які призводять до його перевтоми та розчарувань, не так вже й просто. Треба мати багато логічних аргументів та прикладів. Відірвані роздуми, засновані на власній інтуїції або досвіду інших, СЕЕ (Наполеона) не переконають.

ІЛІ (Бальзак)

ІЛІ (Бальзак) добре бачить найближчі перспективи, передбачає динаміку розвитку подій. Він може заспокоїти, відволікти, зняти надмірне напруження. Розвинена ділова логіка та уміння спиратися на факти дозволяють йому раціонально розподілити сили, час та ресурси для досягнення поставлених цілей. Він може добре організувати трудовий процес, підготувати все заздалегідь, щоб отримати максимальний результат при мінімальних витратах енергії.

ІЛІ (Бальзаку) важче реалізувати свої задуми. Йому не вистачає енергії, активності, оптимізму та здатності гнучко лавірувати у мінливій ситуації. У нього також є складнощі через недостачу дипломатичності у ділових розмовах. ІЛІ (Бальзак) є головним стратегом цієї пари, що орієнтує свого дуала – тактика у потрібному напрямку.

ІЛІ (Бальзак) часто буває нерішучим, консервативним та упертим. Умовити його на нову справу здатний не кожен. Його бажання усе стабілізувати та нічого не міняти часто призводить до застою в його житті, і це, у свою чергу, може спровокувати апатію, втрату інтересу до всього, бурчанню або схильності до іпохондрії.

Через це йому так потрібне життєлюбний та діяльний дуал, який буде м'яко, але послідовно підштовхувати ІЛІ (Бальзака) до динамічних змін у житті, уміло направляти його настроєм, покращувати його взаєморозуміння з людьми. СЕЕ (Наполеон) розширить круг його контактів, а його численні пропозиції дадуть партнеру постійну поживу для аналізу та роздумів. Поруч із ним ІЛІ (Бальзак) відчуває себе захищеним, коханим, потрібним та ніколи не нудьгуватиме.

Умови дуалізації

1. Головний стимул цієї діади – добробут. Прагматизм у цих типів проявляється досить яскраво. Тому ІЛІ (Бальзак), в цілому, повинен цінувати активність, гнучкість та завзятість партнера. Йому не слід захоплюватися надмірною критикою недоліків СЕЕ (Наполеона) та намагатися робити зауваження у необразливій формі.

2. СЕЕ (Наполеону) не рекомендується засуджувати такі якості дуала, як складнощі у контактах з людьми, замкнутість, обережність, песимізм, безініціативність, вразливість самолюбства, недостатню гнучкість та дипломатичність.

3. СЕЕ (Наполеон) може витрачати сили на непотрібні інтриги або доводити себе до виснаження безперспективною діяльністю. Тому йому слід прислухатися до порад дуала з цих аспектів. У свою чергу, ІЛІ (Бальзак), який вміє терпляче та акуратно працювати з документацією, цифрами та фактами, ретельно проробляти деталі, доводячи все до логічного завершення, не повинен вимагати цих якостей від дуала. Краще взяти ці проблеми на себе заради свого нетерплячого та метушливого дуала.

4. В сексуальному плані ініціатором стосунків, звичайно ж, є СЕЕ (Наполеон). Адже він (упевнена у своїх відчуттях людина) та етик (упевнений у своїх почуттях до іншої людини). Як екстраверт, він ініціативний та імпульсивний у стосунках, легко виказує почуття, відвертий та рішучий. Крім того, СЕЕ (Наполеон) – за вдачею завойовник. Легка здобич йому просто нецікава. Його кохання не є чимось непорушним, заданим раз та назавжди. Його треба завойовувати кожного дня знову. Тільки такий загадково-спокійний, суперечний та разом із тим розумний та цікавий партнер, як ІЛІ (Бальзак), може надовго утримати його увагу та зацікавленість.

Авторитарні риси, як і схильність до "примушення та терпіння" у вольових представників третьої квадри менш виражені, ніж у другій. І, тим не менш, вони все ж таки присутні. Без елементів "гри-боротьби" їхнє емоційне життя здається їм безбарвним та прісним.

Наприклад, ІЛІ (Бальзак) більш за все ненавидить хвилювання та крайності у стосунках. Він зазвичай приборкує емоційні спалахи свого дуала, але своїми нескінченними суперечностями та примхами провокує його на напади гніву. Правда, СЕЕ (Наполеон) не дозволяє тривалих незгод. В емоційному плані взаємини цих дуалів мають пульсуючий характер: то віддаляючись, то зближуючись, сварячись та мирячись, вони підтримують свіжість та новизну почуттів, постійний інтерес один до одного. Такі стосунки ніколи не набридають обом, оскільки їм разом не нудно і кожен почувається необхідним іншому.

Правда, темпераментний СЕЕ (Наполеон) іноді стомлюється від холодності ІЛІ (Бальзак). У таких випадках він влаштовує собі "відпочинок на стороні", але це, яка правило, недовго. ІЛІ (Бальзак) – надійний партнер, який уміє зрозуміти та пробачити, але за однієї умови: він повинен бачити щире каяття, а хто краще за СЕЕ (Наполеона) може його показати? Тому ІЛІ (Бальзаку) часто вдається стабілізувати стосунки з непостійним у своїх почуттях СЕЕ (Наполеоном).

Відносини СЕЕ (Наполеона) та ІЛІ (Бальзака) можуть бути тривалими, і СЕЕ (Наполеону) вдається, врешті-решт, емоційно розворушити дуала та примусити його кохати себе. І, чим більша взаємність цього почуття, тим бурхливішими стають стосунки: СЕЕ (Наполеон) починає нудитися, захоплюватися кимось іншим, а ІЛІ (Бальзак) – сердитися та віддалятися, сваритися через дрібниці. Після цього – наступає оновлення почуттів та їхнє укріплення. Єдине, що протипоказано цим дуалам – це цілковитий спокій. Навіть ІЛІ (Бальзак), досягнувши його, може несподівано для себе відчути нудьгу та потяг до нового партнера, до нових вражень.

На початок

ДІАДА: ЛІЕ (Джек Лондон) – ЕСІ (Драйзер)

ЛІЕ (Джек Лондон)

ЛІЕ (Джек Лондон) – діяльний та винахідливий. Відрізняється критичним складом мислення, діловим глуздом та відчуттям перспективності нових справ. Він допитливий, чуйний до всього нового, рішучий та сміливий. З невичерпним ентузіазмом йде шляхом проб та помилок. Охоче вкладає ресурси в справи, що не обіцяють миттєвої вигоди. Для нього важливіше отримати великий прибуток в майбутньому, ніж мати скромний, але сталий дохід у сьогоденні. Недовірливий, консервативний ЕСІ (Драйзер) не поділяє ентузіазму свого партнера, але не здатний кинути друга в біді, тому всіма силами допомагає йому у його нелегких започаткуваннях.

Як людина імпульсивна, азартна та захоплива, ЛІЕ (Джек Лондон) часом проявляє схильність до ризикованих, авантюрних проектів. Проте в інших людях не переносить хитрощів та викрутасів. Він прихильник гри за правилами, і якщо іноді, захопившись, порушує їх, то сам від цього страждає. Потребує порад людини з твердими моральними принципами та сильним характером. Такий партнер допомагає йому рідше потрапляти у скрутне становище та не жалкувати про здійснене.

Непередбачуваність вчинків ЛІЕ (Джека Лондона), неочікувана зміна планів та інтересів – часта причина конфліктів та непорозумінь з його оточенням. Цим він викликає спалахи незадоволення і у свого вольового партнера, але переносить їх із гумором та неабияким оптимізмом. Труднощі та невдачі навіть мобілізують його до ще активнішої діяльності. Він є дуже стійким до стресів типом особистості. Швидко втрачає інтерес до одноманітного та безхарактерного партнера, який не здатний чинити опір.

ЛІЕ (Джек Лондон) ненавидить рутину, все застаріле та стале. Прагнучи змін, проявляє нетерпеливість. Через поспіх часто робить помилки. В його житті мають бути зльоти та падіння, яскраві події, сповнені романтики та хвилювань. Він шукає їх скрізь: любить походи, випробує та загартовує себе фізично й морально. При цьому ніколи не падає духом. Поруч із ним має бути людина морально витривала і, разом із тим, здатна трохи стабілізувати його.

Намагаючись підняти іншим настрій, заразити їх своїм оптимізмом, ЛІЕ (Джек Лондон) іноді не враховує доречність своїх дій або висловів, не завжди відрізняється тактовністю. Цим часто підбурює інших проти себе. Йому потрібна допомога тактовної людини, що вміє запобігати та виправляти його етичні помилки. Йому буває важко зрозуміти, в чому ж саме він не правий. Найкраще це може пояснити його дуал – суворий моралізатор, який відмічає найменші відхилення у дотриманні етичних норм. До того ж, проникливий ЕСІ (Драйзер), оберігає свого довірливого дуала, який погано знається на людях, від багатьох розчарувань.

ЛІЕ (Джек Лондон) часто не знаходить ані внутрішньої рівноваги, ані гармоній з іншими людьми. Найважче йому дається відпочинок та душевний спокій. Йому також важко піклуватися про свою зовнішність, стан здоров'я, естетику та комфорт, елементарні зручності в роботі та побуті. Він дуже невибагливий і не розуміє надмірної педантичності інших у подібних питаннях. Іноді він, переоцінюючи свою здатність займатися подібними речами, впадає в іншу крайність: може почати екстравагантно одягатися, або загартовувати себе моржуванням, голодуванням, йогою; зазвичай невибагливий в їжі, може почати цікавитися екзотичними стравами. Його дуал охоче бере на себе весь клопіт з цих аспектів.

Ще одна проблема ЛІЕ (Джека Лондона) в тому, що йому часто не вистачає терпіння або тактичних здібностей для успішної реалізації своїх задумів. Внаслідок чого прирікає багато своїх започаткувань на провал, щоб із таким же оптимізмом братися за нові справи. Тим самим він ризикує завоювати репутацію легковажної людини. Йому потрібен надійний, відповідальний партнер, який доповнює його своєю ґрунтовністю, ретельністю в деталях роботи, умінням доводити все до кінця.

ЕСІ (Драйзер)

ЕСІ (Драйзер) – реаліст, вміє правильно оцінити ситуацію, розстановку сил, знає, на що слід звернути головну увагу. Він добре відчуває взаємні стосунки між людьми, вміло регулює психологічну дистанцію, наближуючи потрібних людей та віддаляючи поганих або непотрібних. Такими чином ЕСІ (Драйзер) намагається оберігати свій колектив чи сімейне вогнище від непотрібних вторгнень та шкідливого впливу, а свого товариського та довірливого дуала – від багатьох помилок і підступних ворожих замірів, а також від марної втрати часу.

Це людина вимоглива у питаннях порядності та моральних цінностей. Він засуджує порушення етичних норм в колі друзів та знайомих. Вголос про це говорить не завжди. Зазвичай стриманий та коректний. Проте, якщо його вивести з себе, може досить різко висловити все, що накопичилося в ньому, і навіть піти на розрив стосунків із людиною, що втратила його повагу, довіру чи симпатію. Потребує спілкування з людиною, що має почуття гумору, вміє визнавати свої помилки та йти на компроміси.

Від природи недовірливий, замість нових знайомств віддає перевагу своєму колу знайомих надійних людей. Намагається бути з усіма об'єктивним та справедливим. Намагається зрозуміти мотиви вчинків людей, причини їх впливу один на одного, але приховані мотиви часто не помічає, через що його висновки бувають надмірно категоричними. Тим не менш, властиві йому риси – відповідальність, скрупульозність, чесність та розуміння потреб інших людей – роблять його надійним товаришем, який сприяє успіхам партнера.

ЕСІ (Драйзер) – людина терпляча та уперта, він намагається досягти головної мети, не відволікаючись на другорядні справи та вміє стримувати трохи хаотичну вдачу свого дуала. Він практичний, орієнтований на підтримку стабільності та добрих традицій, а також на зростання добробуту. Дуже працьовитий, практичний та моторний у господарчих питаннях, слідкує за комфортом, харчуванням. Любить опікуватися своїми близькими та тими, хто потребує його турботи та уваги.

Головне для нього – відчувати себе потрібним та корисним. Мету та сенс свого існування він бачить у служінні інтересам сім'ї та колективу. Йому імпонує активний, працьовитий партнер, що потребує його турботи. ЕСІ (Драйзер) тримає в руках свого мінливого та непередбачуваного дуала, утримуючи його від сторонніх інтересів, легковажних або ризикованих вчинків, надто частих мандрівок або надмірних випробувань. Разом вони можуть подолати багато труднощів.

Умови дуалізації

1. ЕСІ (Драйзер) повинен надавати дуалу моральну та ділову підтримку, бути витривалим та наполегливим у досягненні мети. Він не повинен припускати сумнівів у своїй відданості, надійності, високих моральних якостях. Він дуже образливий, через що може піти на поводу у своїх емоцій, втратити відчуття справедливості та неупередженості. ЛІЕ (Джек Лондон) своєю легкою вдачею повинен підіймати життєвий тонус свого недовірливого дуала, легко пробачати його спалахи агресії та підтримувати постійні теплі стосунки, що дуже важливо для ЕСІ (Драйзера).

2. ЛІЕ (Джек Лондон) має пропонувати ЕСІ (Драйзеру) вигідні справи, гарну матеріальну винагороду, стабільний добробут та упевненість у завтрашньому дні. Посваритися чи розлучитися дуали можуть лише тоді, коли виникнуть серйозні непорозуміння саме з цих аспектів, які є для цієї пари головними.

3. ЕСІ (Драйзер) надмірно недовірливий до нового, нерішучій, не любить брати на себе відповідальність. Крім того, у нього часто виникають комплекси з приводу своїх здібностей та можливостей. ЛІЕ (Джек Лондон) повинен логічно та упевнено пояснювати партнеру перспективи справ, планувати здійснення заходів у часі, сміливо брати на себе відповідальність у спільних справах, бути рішучим у здійсненні своїх планів. Цим він позбавить ЕСІ (Драйзера) тяжкого відчуття невизначеності та сумнівів в успіху започаткованої справи, а також від нерішучості та невпевненості у правильності свого вибору та своїх здібностях впоратися з новим завданням.

4. Емоційні стосунки і цій парі розвиваються за наступним сценарієм: ЕСІ (Драйзер) завжди тримає психологічну дистанцію, але поглядом та вчинками демонструє, що не має нічого проти емоційної ініціативи партнера, заохочуючи його до так званого "полювання на здобич". Його дуал – чудовий мисливець, який не втрачає почуття гумору та оптимізму за будь-яких обставин. Це пом'якшує недовірливого ЕСІ (Драйзера), а коли крига розтає, він стає турботливим, душевним, здатним на самовідданість у коханні. Він береже своє домашнє вогнище та любов, піти на розрив стосунків здатний лише в крайньому випадку.

Їхні стосунки мають пульсуючий характер, як і у інших представників 2 та 3 квадр, яким властивий дух боротьби та настрій на перемогу. Тому контрасти у стосунках є гарантією їх довготривалості. Хоча ззовні може здатися, що їхнє особисте життя не завжди ідеальне, самі вони не сприймаються це так драматично. Приказка "Кохані сваряться – лише тішаться" – це часто про них.

Напевно, ЛІЕ (Джеку Лондону) було б нудно з постійно доброзичливим та некритичним до його вчинків партнером, і він міг би у такій ситуації віддалитися від дому, захопившись чимось новим. Елементи "гри-боротьби" розпалюють його пристрасть, а партнер, якого треба постійно завойовувати, не набридає ЕСІ (Драйзеру). Йому імпонує людина, керування якою вимагає певних дипломатичних та вольових зусиль. Нагородою йому служить те, що він завжди бачить результати своїх зусиль. Це дає упевненість у почуттях партнера, а також у своїх силах та здібностях. Більш сильний партнер міг би викликати в ньому образу та неприязнь, а більш слабкий – розчарування.

ЛІЕ (Джек Лондон) робить життя ЕСІ (Драйзера) насиченим подіями та цікавим, вносить у нього елементи нового, непередбачуваності та романтики, пожвавлює світ почуттів та переживань, хоча часто це відбувається після сильних потрясінь на межі розриву. Але це необхідно їм обом, щоб сильніше цінувати один одного та кожного разу знову переконуватися у міцності свого шлюбу, якому не страшні жодні випробування. Часті суперечки, як правило, швидко минають через нездатність ЛІЕ (Джека Лондона) довго накопичувати образи.

В сексуальному плані активна сторона – ЛІЕ (Джек Лондон), а регулює ці стосунки, рятуючи їх від перенасичення, ЕСІ (Драйзер). Йому імпонує пристрасний, веселий, у міру покірний та у міру норовливий партнер, з яким ніколи не буває нудно. Після будь-якої сварки виразний погляд ЕСІ (Драйзера) примушує дуала негайно зробити все, щоб повернути втрачену гармонію.

Щоб покращити стосунки, можна порекомендувати надто стриманому ЕСІ (Драйзеру) проявляти більше чутливості та чуйності у відповідь на еротичну ініціативу дуала. Треба частіше хвалити ділові та сексуальні якості партнера, підтримувати його ініціативу в усьому, уміло відсікаючи надмірне та перемикаючи його увагу на більш реалістичні та корисні справи. А ЛІЕ (Джеку Лондону) слід більше уваги приділяти сім'ї та господарчо-побутовим питанням, більше піклуватися про матеріальний добробут, бути вірним другом та помічником.

На початок

ДІАДА: ЛСЕ (Штірліц) – ЕІІ (Достоєвський)

ЛСЕ (Штірліц)

ЛСЕ (Штірліц) – найпрацездатніший тип. Має чудово ділову хватку, він практичний та економний, уміє поводитися з фінансами. Це гарний господар у домі та добросовісний робітник. Любить точну інформацію, підкріплену цифрами та фактами. Цінує високу якість в усьому, гарні речі та ситну, смачну їжу. Сам відпочиває рідко та ненавидить ледарів.

Ці якості роблять його доволі вимогливою та безкомпромісною людиною. Йому потрібен партнер, який відповідав би його уяві про честь та обов'язок. Це має бути акуратна, ретельна, чесна та справедлива людина, яка постійно підвищує свою ділову кваліфікацію.

ЛСЕ (Штірліцу) імпонує уміння партнера зробити все своєчасно, передбачливість, що дозволяє запобігати багатьом помилкам у справах та стосунках з людьми, його моральна чистота та духовність.

Прямолінійність ЛСЕ (Штірліца) та його нездатність йти на поступки роблять його складним у спілкуванні партнером. Якщо додати до цього підвищену уразливість та скритність, що несподівано змінюються спалахами гніву, недовірливість до людей та невміння по-справжньому розслаблятися, неважко здогадатися, який терплячий та стриманий партнер потрібен цій благородній, чесній, самовідданій, але недостатньо дипломатичній людині.

ЕІІ (Достоєвський)

ЕІІ (Достоєвський) відрізняється великою душевною чуйністю та тонким сприйняттям найменших нюансів у стосунках з людьми. Завжди уважний, тактовний та стриманий, він уміє заспокоїти, зняти емоційну напругу партнера. ЕІІ (Достоєвський) виступає в ролі цілителя, вчасно виявляючи та прибираючи всі фактори, які можуть порушити душевну рівновагу партнера. Він допомагає ЛСЕ (Штірліцу) жити серед людей.

ЕІІ (Достоєвський) ніколи не нав'язує нікому ані своїх почуттів, ані свого товариства, але завжди готовий прийти на допомогу тим, хто цього потребує. Його порядність та делікатність викликають захват у тих, хто його добре знає. Він може складати враження поступливої людини, але це не зовсім так. Якщо він чогось не приймає чи не пробачає, сперечатися з ним та вмовляти його марно, він промовчить, але залишиться при своїй думці. Він не любить з'ясовувати стосунки, але може поглядом, тоном, мовчанням викликати почуття каяття у свого імпульсивного та не надто тактовного дуала.

Маючи неабиякий талант вихователя, ЕІІ (Достоєвський) уміє розвивати найкращі якості в людях, вселяти в них віру у власні здібності та й сам має великий творчій потенціал і дар передбачення. Він вимогливий до моральних якостей інших людей, але ще більше – до себе самого. Завжди терплячий, скромний, працелюбний та ретельний у пророблянні деталей. В колективі він складає враження боязкого та непомітного. Те, що він робить для інших, виходить не демонстративно, ніби само по собі.

До його недоліків можна віднести певний консерватизм, побоювання змін та нових ризикованих справ, недостатність розмаху та ініціативності у справах, сумніви, нерішучість. ЛСЕ (Штірліц) уміє викликати у дуала упевненість в собі та необхідність того, що він робить, взяти на себе відповідальність та ініціативу в усьому, надати ефективну підтримку у справах.

ЕІІ (Достоєвський), через свою надмірну обов'язковість та невміння відділяти головне від другорядного, може тонути в деталях роботи та перевантажувати себе багатьма справами і чужими дорученнями. Йому важко відмовити людині у проханні, важко примусити іншого робити як слід свою роботу. Старанність може довести його до виснаження. За відсутності різкого та прямолінійного дуала багато хто користується ЕІІ (Достоєвським). ЛСЕ (Штірліц) завжди захистить його інтереси та віднаджує тих, хто збирається використати ЕІІ (Достоєвського) у своїх інтересах.

Умови дуалізації

1. ЛСЕ (Штірліцу) слід бути чутливим до порад свого дуала, і тоді ЕІІ (Достоєвський) зможе пом'якшити його серце та зробити його більш чуйним. Без дуала він здається надто сухою та суворою людиною. Тільки самовідданою добротою можна прокласти шлях до серця ЛСЕ (Штірліца) та допомогти проявитися ніжності й чутливості цієї сильної, гордої, але внутрішньо уразливої людини.

2. ЕІІ (Достоєвський) не повинен відмовлятися від допомоги дуала. Для реалізації замисленого ЛСЕ (Штірліц) не пошкодує сил та зможе подолати будь-які перешкоди. Йому лише потрібно, щоб його партнер потурбувався про його настрій, стосунки з іншими людьми та спрогнозував можливий розвиток подій. ЕІІ (Достоєвський) інтуїтивно відчуває можливі перешкоди й небезпеки, яких ЛСЕ (Штірліц) часто не бачить та через які стає об'єктом маніпуляцій або учасником гострих конфліктів.

3. ЛСЕ (Штірліц) підкаже, якими справами варто займатися, а які можна відкласти, пояснить всі потрібні закони та положення, дасть необхідні довідки для справи та зробить це точно й кратко, відсікаючи усі можливі сумніви та коливання, чим теж надасть упевненості, якої так потребує дуал. Він захистить його інтереси й потурбується про його добробут. У свою чергу, ЕІІ (Достоєвський) допоможе дуалу у вирішенні етичних проблем та у досягненні високої якості роботи. Він буде добрим порадником у справах, підказуючи неординарні способи вирішення проблем.

4. Емоційне життя цієї пари дуже своєрідне. ЛСЕ (Штірліц) не любить говорити про свої почуття, хвалити за зроблене або робити компліменти. ЕІІ (Достоєвському) цього й не треба. Він цінує не слова, а воліє, щоб любов доводили справами. Це ЛСЕ (Штірліц) робить чудово. Він дуже турботливий, енергійний та активний, постійно піклується про матеріальні потреби партнера та вчасно надає йому все необхідне для комфортного існування.

ЛСЕ (Штірліцу) теж не потрібні словесні прояви почуттів, він їм мало довіряє. Його обеззброює лише чуйність, ніжність, вірність та здатність партнера до компромісів. А щодо почуттів та бажань, ЕІІ (Достоєвський) добре читає їх в очах дуала і намагається йти їм назустріч. Своє ставлення він демонструє дуже боязко, але цим лише розпалює пристрасть свого ініціативного партнера. Ця діада відноситься, як і наступна, до 4 квадри, яку багато чого зближує з 1 квадрою, але на відміну від першопрохідників 1 квадри, 4 квадра спирається на досвід, накопичений усіма попередніми квадрами в ході еволюції. Цей досвід допомагає їм відбирати найкраще та прагнути досягнення вершин майстерності в усіх галузях життя, але він же й робить їх уразливими до найменшої дисгармонії та недостатньо стійкими до стресу.

Ні про яку "гру-боротьбу" тут не може й бути мови. Цього ніхто не зрозуміє. Стосунки розвиваються за сценарієм "батько-дитина". Роль опікуна грає більш сильний. Примхи "дитини" не підтримуються, як і агресія "батька", яку обидва прагнуть не провокувати. В основі стосунків лежить турбота один про одного та стабільна, нічим не порушна гармонія думок, вчинків та почуттів. Їх любов лише тоді стає міцнішою й яскравішою, коли вона не викликає ні в кого ані найменших сумнівів. Вони цінують надійність та взаємовиручку. Їм разом має бути настільки комфортно, щоб їхня довіра та ніжність один до одного пом'якшували всі життєві негаразди.

Якщо комусь і потрібні бурі та потрясіння, то тільки не представникам 4 квадри. Їм потрібна тиха гавань у життєвому морі, і якщо вони не знаходять її у своїй сім'ї, то відчувають себе нещасливими і, не зважаючи на схильність до традиційного розуміння шлюбу й потреби в стабільності, у крайньому випадку можуть піти на розрив стосунків.

Що ж стосується інтимного життя, то ЛСЕ (Штірліц) не є ніжним, романтичним та лагідним партнером. Він сексуальний та цінує еротичну сторону стосунків. У нього мало фантазії і навряд чи він буде винахідливим партнером. Втім, ЕІІ (Достоєвський) теж не прагне різноманіття та оригінальності у цій сфері. Йому важливіше відчувати себе постійно та активно бажаним. Він сам намагатиметься викликати бурхливі любощі партнера, які будуть для нього переконливішими над усе.

Духовні аспекти почуттів ця пара цінує значно вище за сексуальну техніку. Якщо вони й намагаються її удосконалювати, то лише заради досягнення еротичних емоцій. Увага один до одного та взаємна відданість підживлюють їхнє кохання більше, ніж будь-які слова чи новизна відчуттів. Тому їхня любов – чим старіша, тим міцніша. Щирість і простота в сексі лише служать її підтвердженням.

На початок

ДІАДА: ІЕЕ (Гекслі) – СЛІ (Габен)

ІЕЕ (Гекслі)

ІЕЕ (Гекслі), завдяки гарним артистичним здібностям, здається живою та легкою людиною. Насправді це творча особистість, що намагається проникнути в суть складних або скритих процесів та явищ, перебуває у пошуку вічних істин. Він загострено бачить чужі недоліки та недосконалість навколишнього світу, постійно аналізує свої та чужі почуття й стосунки. Це дуже прониклива людина, що ненавидить фальш та лицемірство. Йому потрібен партнер, що має досить високі моральні якості, щоб надовго зберегти його повагу та симпатію.

Він високо цінує радість людського спілкування. Дуже допитливий, але не любить витрачати час на людей, що не несуть йому нову інформацію. Захоплюється талановитими, неординарними та всебічно ерудованими людьми. Його приваблюють невпевнені в собі люди з нерозкритими до кінця талантами. Охоче їм допомагає та вселяє упевненість в їх силах та здібностях, не жаліючи компліментів. Його партнер повинен постійно прагнути подальшого розвитку своїх здібностей, інакше йому буде важко зберегти інтерес ІЕЕ (Гекслі) до себе.

ІЕЕ (Гекслі) любить різноманіття. Його неспокійна творча вдача постійно потребує нових вражень, вирішень цікавих та складних задач. Йому треба когось надихати, заохочувати своїми ідеями, але часто йому не вистачає терпіння завершити те, що він розпочав. Тому йому потрібен партнер відповідальний, серйозний, надійний та працелюбний.

Проблемою ІЕЕ (Гекслі) є те, що він не вміє відрізняти головне від другорядного, через що перевантажує себе надмірною роботою або спілкуванням. Він не вміє планувати та рідко встигає завершити справи в строк. СЛІ (Габен) планує роботу, розбиваючи її на етапи, займається рутинними операціями, бере на себе опрацювання деталей. Він вчасно підкаже, коли, у якій мірі та послідовності слід проявляти ініціативу в справах, що слід робити в першу чергу.

ІЕЕ (Гекслі) важко дотримуватися обіцянок, вчасно, акуратно та ретельно виконувати кропітку, нецікаву, але необхідну роботу. СЛІ (Габен) може надати ефективну допомогу в будь-якій роботі і навіть взяти всю відповідальність на себе. ІЕЕ (Гекслі) потребує турботи й ненав'язливого керівництва, йому треба, щоб процес був налагоджений. Без дуала ІЕЕ (Гекслі) може набути репутацію людини ненадійної та легковажної, та навіть халтурника. Разом із дуалом він відчуває себе захищеним і не боїться ніяких труднощів.

Ще одна проблема ІЕЕ (Гекслі) полягає в тому, що йому подобається завойовувати любов. Підкорюючи серця, він більше прагне духовних стосунків, ніж інтимних. Це призводить до багатьох непорозумінь з його шанувальниками, до яких він швидко втрачає інтерес, якщо їм не вдасться завоювати його дружбу. Тільки невелика кількість людей може стати для нього більш необхідними, ніж прочитана книга. Тому йому імпонує скромна, змістовна та стримана людина, що віддає йому ініціативу в стосунках.

СЛІ (Габен)

СЛІ (Габен) – людина, яка поєднує в собі риси прагматика та творчої особистості, що прагне досконалості. Він рухливий, любить спорт та фізичну працю. Воліє все робити власноруч, не покладаючись на інших. Не вміє примушувати людей робити щось проти їхньої волі, вважає, що це справа їхньої совісті та вільного вибору. Непоступливий з тими, хто намагається нав'язати йому своє бачення речей та способи вирішення проблем. Любить опікуватися людьми, менше пристосованими до життя.

Будучи реалістом та скептиком, СЛІ (Габен) часто не бачить виходу зі складних життєвих обставин. В рутині його життєвий тонус падає, настає апатія, опускаються руки. Але він швидко мобілізується у критичних ситуаціях та розвиває неабияку працездатність. Потребує нових вражень та моральної підтримки. Йому потрібна людина, яка позбавила б його відчуття буденності й безперспективності та внесла у стосунки теплоту й романтику.

Схильному до меланхолії СЛІ (Габену) особливо важливо, щоб його супутник був в оптимістичному настрої, хоча б ззовні. Він недовірливий та боїться непередбачуваних обставин. Тому його дуал повинен постійно розповідати про те, які несподіванки дійсно можуть статися та як до них підготуватися або запобігти, а які побоювання абсолютно даремні. СЛІ (Габену) треба знати, що на нього чекає попереду, чим скінчиться та чи інша справа. Самому йому важко побачити перспективи та уявити можливий хід подій.

Йому властива невпевненість у собі та внаслідок цього деяка інертність у випадках, що потребують прояву його потенційних здібностей. Його завжди треба надихати та підштовхувати до нових справ, на які він у душі завжди налаштований. Головне для нього – повірити в користь та успіх справи, а ІЕЕ (Гекслі) вміє переконувати. У цій діаді він – стратег, а СЛІ (Габен) – тактик, який вміє впроваджувати замислене методично та уперто, виконуючи роботу терпеливо та ретельно. Він постійно підвищує свою кваліфікацію і цим викликає постійний захват свого дуала. Різка критика могла б примусити СЛІ (Габена) опустити руки, оскільки він не стане нічого доводити тим, хто не вірить в нього. Щирі похвали ІЕЕ (Гекслі) мобілізують партнера та надають йому впевненості в тому, що все йде як слід.

Якщо партнер порушує внутрішню рівновагу СЛІ (Габена), яке дістається йому так важко та є просто необхідним, то його образа може бути такою великою, що він почне віддалятися від такого партнера і може зовсім покинути його. Йому потрібна людина, яка намагатиметься розвіяти його сумніви та пом'якшити внутрішні протиріччя, а не стане їх збільшувати.

Умови дуалізації

1. ІЕЕ (Гекслі) страждає через недостачу волі та зібраності. Йому часом притаманні гарячність та надмірна наполегливість. Він часто нетерплячий, не дотримується встановлених правил, графіків та порядків, а на зауваження може бурхливо реагувати. Його партнер має бути поблажливою та терплячою людиною, що поважає незалежність іншого. Він може впливати на ІЕЕ (Гекслі) лише власною участю, вміло координуючи дії партнера та спокійно сприймаючи його емоційність. М'яко та з гумором СЛІ (Габен) гасить емоційні спалахи, поблажливо ставиться до його недоліків та багато чого пробачає через його щирість та різноманіття здібностей, які дуже цінує.

2. СЛІ (Габен) настільки залежить від своїх вражень, викликаних недосконалістю навколишнього світу, що для того, щоб знайти до нього підхід, треба спочатку знайти та зняти негативні впливи, що погано відбиваються на його настрої. Його дуал дуже чуйний до чужого болю та вміє зрозуміти й заспокоїти співрозмовника, його щирість сприяє довірі, а постійна готовність йти назустріч новому та незвіданому вселяє віру в успіх спільних справ. ІЕЕ (Гекслі) швидко прибирає скепсис та невпевненість у свого партнера.

3. СЛІ (Габен) захоплює ІЕЕ (Гекслі) своїм умінням вирішувати будь-які практичні задачі, діловим глуздом та умінням пристосовувати все навколо для раціональної праці та повноцінного відпочинку, створювати комфорт, затишок, піклуватися про здоров'я близьких людей. ІЕЕ (Гекслі) доповнює партнера своєю винахідливістю, баченням перспектив та нових можливостей. Він привносить в життя елементи новизни та непередбачуваності, підказує виходи з будь-яких ситуацій. ІЕЕ (Гекслі) створює ту атмосферу довіри та невимушеності, якої так потребує його дуал.

4. В емоційному плані це доволі контрастна пара: спокійний та недемонстративний, досить скритний та малоемоційний СЛІ (Габен) та палкий, щирий та відвертий ІЕЕ (Гекслі).

Непостійному за своєю вдачею ІЕЕ (Гекслі), який захоплюється новими людьми, потрібен цікавий та загадковий партнер, якого треба підкорювати все життя. СЛІ (Габен) – це та фортеця, яку доводиться брати довготривалим штурмом. Навіть коли він кохає, часто приховує свої почуття під маскою холодності. Він не виказує ревнощів, але виховує свого легковажного дуала власним прикладом.

Головна спільна для них життєва цінність – це гармонія в усіх галузях їхнього життя та стосунків. А оскільки задача ця нелегка, вони постійно відчувають незадоволеність, що штовхає їх на активний пошук засобів для покращення їхнього світовідчуття. Ця пара найуразливіша в усьому соціоні, настільки великі її вимоги та так тонко розвинене відчуття гармонії. Найменший дисонанс у взаєминах або у стосунках з навколишнім світом здатний ввергнути їх у глибокий сум.

Так само важко вони переносять і рутину, що знижує їхній життєвий тонус. Обидва вони цінують свою свободу та незалежність у виборі рішень. Добре почуваються лише тоді, коли мають можливість приймати творчі рішення. Прагнення досконалості та гармонії, постійного розвитку своїх здібностей – ось їхній головний життєвий стимул. І якщо гармонії не досягнуто, вони болісно реагують на найменші негативні відтінки стосунків з оточенням та на інші незручності психологічного та побутового плану.

Якщо почуття та стосунки – прерогатива ІЕЕ (Гекслі), то в галузі фізичних відчуттів головним є СЛІ (Габен), який добре знається на їх відтінках та домагається досконалості в інтимному житті цієї діади. Для нього неможлива однобічна радість сексу. Гармонія почуттів та стосунків, за якою слідкує ІЕЕ (Гекслі), та сексуальність відчуттів, які відшліфовує СЛІ (Габен), надають повноту їхньому коханню. Але по-справжньому вони бувають щасливі лише тоді, коли їм вдається досягти також гармонії думок, занять, захоплень та прагнень – гармонії в житті матеріальному та духовному. Лише тоді міцнішає їхнє кохання та взаємний інтерес. Вони не можуть існувати в атмосфері сварок або рутини. Їхнє кохання живиться взаємним піклуванням, чуйністю до інтересів один одного, постійним самовдосконаленням та новими враженнями в їхньому житті. Їм треба дуже багато для щастя, але якщо їм вдається всього цього досягти, їхнє кохання наближується до ідеалу.

На початок
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор