СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиСоціонічний тест

З кожної пари слів оберіть одне слово, яке найкраще відповідає Вам.

Обираючи, намагайтеся не замислюватися довго. Обирайте ті слова, які дійсно Вам підходять, а не ті, що Вас приваблюють.

або
або
або
або
або
або
або

або
або
або
або
або
або
або

або
або
або
або
або
або
або

або
або
або
або
або
або
або

Історія створення соціонічного тесту

Робота щодо створення цього соціонічного тесту тривала з 1997 по 2001 рр. У той час я працював викладачем інформатики в одному з київських інститутів та мав можливість залучати до участі у дослідженні досить велику кількість людей - 420 осіб (21 група в середньому по 20 осіб у кожній). 99% з них не були знайомі з соціонікою, завдяки чому результат можна вважати об'єктивним.

На першому занятті я давав студентам заповнити соціонічні тести і потім, спілкуючись та спостерігаючи за ними протягом всього курсу навчання, виявляв відповідність чи невідповідність поведінки досліджуваних результатам тестування.

На початковому етапі студенти заповнювали різні соціонічні тести. Пізніше було зроблено висновок, що тести, в яких треба обирати одне слово з пари, дають більш точний результат, ніж тести з запитаннями, оскільки, наприклад, на питання "Чи маєте ви потужне логічне та аналітичне мислення?" більшість опитуваних, не залежно від ТІМу, давали позитивну відповідь.

Найбільш точним соціонічним тестом виявився тест О.В.Молодцова (36 пар слів, 9 пар з кожної дихотомії). Але й він давав значну похибку. Крім того, коли, наприклад, за шкалою "етика-логіка" опитуваний обирав 5 варіантів, характерних для етика, та 4 для логіка, результат виглядав непереконливо.

Щоб отримати більш точний результат спочатку було вирішено збільшити кількість слів до 21 пари з кожної дихотомії. Однак це ніяк не вплинуло на результат: частка відповідей "11/10" в новому тесті була така ж сама, як "5/4" в попередньому тесті Молодцова.

Тоді було вирішено вибрати бланки тестів, заповнені студентами, чий результат тесту підтвердився при подальшому спостереженні, і, опираючись на їхній вибір того чи іншого слова в кожній парі, підрахувати релевантність слів.

Значення релевантності кожного слова коливалося від 0,94 до 0,57. До кінцевого варіанту тесту було включено 7 найбільш релевантних пар слів з кожної дихотомії. Це збільшило точність тесту не тільки за рахунок більшої сумарної релевантності слів, але й за рахунок скорочення часу тестування, оскільки, заповнюючи великий тест, опитуваний стомлюється, що знижує точність результату.

Результати використання цього соціонічного тесту дозволили зробити наступні висновки:

  • У 70% випадків результати тесту та результати подальшого типування повністю співпали.
  • У 5% випадків було явно видно, що результат тесту помилковий.
  • В інших 25% випадків опитувані виявляли ознаки викривлення типу, в результаті чого не можна було у повній мірі ані підтвердити, ані спростувати результат тесту.
  • Якщо тест заповнює особа, що знайома із соціонікою, тестування не є об'єктивним, оскільки вона якщо не свідомо, то підсвідомо намагається передбачити результат.
  • Особа, що не знайома із соціонікою та уважно й об'єктивно заповнює тест у 70% випадків отримує вірний результат.
  • Якщо тип людини викривлений, ймовірність отримання точнного результату тесту значно зменшується.
  • Точно визначити соціонічний тип може лише досвідчений експерт-соціонік.

© Віталій Воробйов. Будь-яке копіювання без згадування автора та посилання (для інтернет-сайтів - гіперпосилання) на цю сторінку заборонено.
© 2022-2024 Соціоніка.інфо Адміністратор