СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиДостоєвський - етико-інтуїтивний інтроверт (опис соціонічного типу)

1. Носій тихого, внутрішнього погляду, непомітного моря почуттів. Світ його почуттів настільки тонкий та багатий, що не потрібні словесні докази кохання. Він і без таких слів бачить, хто кого та як любить, хто кому потрібен, а хто кому не потрібен. Найцінніша його якість - уміння пристосуватися до емоцій іншої людини. Співчувати, зняти емоційну напругу, заспокоїти.

2. Це, зазвичай, тиха, дружня людина, яка в компанії більше мовчить та спостерігає, серед близьких та знайомих - навпаки. Його не можна назвати надто сором'язливим, тому що він чудово бачить, як до нього ставляться інші люди, та знає, як це ставлення покращити. Своєму розумінню етичного та неетичного прагне підпорядкувати інших людей. А от емоцій своїх ніколи не нав'язує, а супроводжує, співчуває емоціям іншого. Демонструє своєрідне емоційне завмирання. Упевнений, що іншим потрібен спокійним, рівним, безтурботним. Хоче бути ніби "компресом", який інші можуть прикладати до своїх ран.

3. Якщо його просять щось зробити, не може відмовити. Тому його часто експлуатують. Потрібен дуал, підкоряючись якому, можна відгородитися від зайвого. У стосунках з людьми його інтереси обмежуються лише певною групою осіб, а от в об'єктивному світі його цікавить абсолютно все: повна всеїдність на рівні його інтелекту та здібностей. Не може оцінити якість своєї роботи та витрачений при цьому час. Не може розібратися, що дрібниці, а що важливо. Знає, що можна робити, але не знає, що треба робити. Не може не працювати, коли всі працюють, і продовжує працювати, коли всі не працюють. Дуже не любить, коли при одній закінченій роботі доручають іншу.

4. Критичний щодо власної вроди, волі, енергії. Болісно переносить їх несхвалення. Компліменти на цю тему не сприймає як двозначність тільки якщо вони сказані наодинці, м'яким тоном, без підкреслення. Потребує мовчазного чи тихого визнання. Не може дозволити собі бути неохайним.

5. Приємні емоції, необхідні цьому типу, партнер забезпечує своєю розумністю, логікою, вимогливістю, умінням захистити. Треба не спізнюватися на побачення, виконувати свої обіцянки, бути чемним, турботливим. Більше ніяких доказів кохання чи розмов про нього не треба. Якщо найрозумніший партнер висловлює свою думку у формі роздумів, а не у формі коротких, категоричних формулювань, то поруч із ним відчуває себе постійно невдоволеним та нещасним. Найголовніша його вимога до партнера - вірність. Невірності не прощає.

І.Д.ВайсбандОписи інших авторів:

Воробйова В. Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"

Мегедь В.В. ЕІІ (Достоєвський)

Вайсбанд І.Д. Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"

Чоловічий опис: Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"

Аугустинавічюте А. Етико-інтуїтивний інтроверт

Панченко А.Л. Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор