СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиДостоєвський - етико-інтуїтивний інтроверт (опис чоловічого соціотипу)

Художній образ: ПЕТРУША ГРІНЬОВ (О.Пушкін. "Капітанська дочка"), АЛЬОША КАРАМАЗОВ (Ф.Достоєвський. "Брати Карамазови")

Юнак-ДОСТОЄВСЬКИЙ скромний, тактовний та делікатний, великий любитель читання та взагалі інтелектуал. Найчастіше має астенічну статуру. У нього тихий голос, кроткий погляд, лагідна усмішка та піднесений образ думок. Одягу він не приділяє багато уваги, вважаючи, що це не найголовніше в житті, тож одягнений, як правило, дуже скромно. Хоча зрідка зустрічаються серед чоловіків цього типу справжні франти у крислатих капелюхах та довгих пальтах.

Коли ви розмовляєте з ДОСТОЄВСЬКИМ, здається, що сама совість дивиться вам в очі. У нього є дар розуміти людей. Він чуткий, здатний співчувати чужому горю, втішати, розділивши ваш поганий настрій. Йому можна довіряти - він ніколи не піде проти інтересів близьких йому людей.

ДОСТОЄВСЬКИЙ - людина несперечлива та кротка, але водночас відрізняється дуже упертою вдачею та здатний тихо, але наполегливо слідувати моральним чи релігійним установкам. Тож, як би ви не намагалися, вам ніколи не вдасться збити його з праведного шляху (якщо він, звичайно, на нього встав). Сперечатися з вами він, може, й не стане, але й від своїх принципів не відступиться.

ДОСТОЄВСЬКИЙ не з тих, хто готовий до відвертої конфронтації. Однак він здатний передбачити конфліктну ситуацію заздалегідь та обійти її стороною. Якщо ж вона вже трапилася у вигляді хулігана на підпитку в темному провулку, то ДОСТОЄВСЬКИЙ може так доброзичливо пожартувати, що врешті-решт кривдник піде від нього найкращим другом.

Запас терпіння у ДОСТОЄВСЬКОГО надзвичайно великий, однак, якщо ви вже примудрилися образити таку чудову людину, його кроткий вигляд та сповнені суму опущені очі не зможуть не скласти на вас гідного враження. Можна не сумніватися, що в цю мить вам найбільше в світі захочеться провалитися крізь землю.

Крок перший (вперед)

В компанії ви не одразу помітите ДОСТОЄВСЬКОГО, який скромно сидить у кутку. Він, як правило не бере участі в загальній шумній розмові. Але він прочитає бажання поспілкуватися у ваших очах та із задоволенням відгукнеться, якщо ви сядете поруч та почнете розмову.

Запитайте його щось про мораль, про те, як мають поводитися люди. Він із задоволенням викладе вам якусь концепцію підвищення суспільної моралі.

Слухайте його із порозумінням, не проявляючи ніякої агресії. Не озвучуйте, наприклад, таких рецептів: "Усю сволоту та мерзоту повісити на березах та й по всьому". Такий образ мислення йому не близький та одразу відстрашить його.

Крок другий (вперед)

Мрія ДОСТОЕВСКОГО - почути щось приблизно таке: "Нам нема чого боятися, тому що ми знаємо, що треба робити". Але, враховуючи його чоловічу гордість, не кажіть йому, що ви захищатиме його та будете думати за нього. Обидва пункти мають бути присутніми у ваших стосунках невербально.

Можна подати йому штопор, коли він намагається витягти зубами корок із пляшки. Старайтеся разом із ним розбирати інструкції до нових інструментів та приладів. Не кажіть: "Тут же ясно написано, що починати слід з цього гвинта". Натомість скажіть йому: "Давай спробуємо зробити ось так" - та сміливо робіть, як вважаєте за потрібне.

Якщо хтось проявить проти вас агресію, не чекайте, що ДОСТОЄВСЬКИЙ поводитиметься як герой. Як етик він, можливо, зуміє вийти з ситуації дипломатичним шляхом.

Якщо ж це не вдалося, виходьте на перший план та дійте так, як самі звикли. Захист вашої території має відбуватися без слів на ділі, без втручання вашого партнера. Він відчуватиме, що його підтримують та захищають. І в подяку за таку підтримку захоче бути з вами довго-довго.

Крок третій (вперед)

Думка про комфорт підсвідомо приваблює ДОСТОЄВСЬКОГО. Намалюйте йому пасторальну картину затишної домівки. Там має бути тепло та гарно. Розкажіть, який турботливий батько з нього вийде.

Умовте його піти до магазину по весільний костюм, хоча б на примірку. Покажіть свій захват, скажіть, що це недорого і що можна собі дозволити раз в житті побути таким гарним.

Ключові фрази:

"Ми така гарна пара".

"Давай влаштуємо сьогодні романтичну вечерю при свічках".

"Як приємно відчувати твою турбота" тощо.

Крок назад

Якщо аскетизм та нескінченний тихий сум с приводу падіння моралі врешті-решт навіяли на вас смертну нудьгу, не треба більше опиратися своєму бажанню розійтися. Постарайтеся не травмувати це ніжне створіння. В даному випадку з маскою його конфліктера ЖУКОВА слід бути дуже обережною.

Скажіть йому так: "Я нічого не розумію у твоєму гуманізмі. Тобі потрібна більш тонка та одухотворена натура".

Добре натякнути йому на ваш атеїзм. Це складе на нього потрібне враження. Рішуче повторюйте час від часу: "Релігія - опіум для народу. Вони тільки дурять людей! Як можна їм вірити?"

Тільки-но він побачить у вас відсутність духовних інтересів, він одразу ж в вас розчарується. Совість не дозволить йому підтримувати стосунки з людиною, яка настільки не виправдала його очікувань.

Л.А.Бескова, О.А.УдаловаОписи інших авторів:

Воробйова В. Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"

Мегедь В.В. ЕІІ (Достоєвський)

Вайсбанд І.Д. Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"

Чоловічий опис: Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"

Аугустинавічюте А. Етико-інтуїтивний інтроверт

Панченко А.Л. Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"
© 2022-2024 Соціоніка.інфо Адміністратор