СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиГекслі - інтуїтивно-етичний екстраверт (опис чоловічого соціотипу)

Не розумію, чом би шляхетним донам не випити вина?
А. та Б. Стругацькі. Важко бути богом

 

Художній образ: ТОМ СОЄР (М.Твен. "Пригоди Тома Соєра"), ВІСЛЮК (з мультфільму "Шрек"), КОСТИК (з фільму "Покровські ворота"), ДОКТОР КАРТЕР (з фільму "Швидка допомога"), РУМАТА ЕСТОРСЬКИЙ (А.та Б.Стругацькі. "Важко бути богом")

Відчайдушність та весела вдача, привітна підбадьорлива усмішка та нескінченний ентузіазм - ось що відрізняє справжнього ГЕКСЛІ. Пишна зачіска - у короткому чи довгому варіанті - найчастіше утворює на голові художній безлад. Той же самий безлад може панувати й в одязі. Недбало накинута поверх футболки сорочка, розчахнуте пальто з перекинутим через плече шарфом - усе це бовтається та розвивається на ньому. Любить придумувати для себе екстравагантний одяг, щоб трохи приголомшити публіку та одночасно потішити себе.

В цілому ГЕКСЛІ дуже кмітливий та талановитий, але при цьому напрочуд неуважний. Утім, неуважність поєднується у нього з умінням подобатися іншим людям. Завдяки цьому й робляться всі його справи.

ГЕКСЛІ нічого не варто за допомогою жартів та привітних поглядів увійти в контакт з ким завгодно та де завгодно. Він не відчуває субординації та може опинитися в кабінеті у будь-якого керівника. І люди найчастіше готові відгукнутися на прохання цієї доброзичливої, щирої людини. А він вже ніколи не забуде обдарувати їх своєю щирою усмішкою.

Головний ворог у житті ГЕКСЛІ - різноманітні формальності, від заповнення квитанцій по квартплаті до всіляких правил та домовленостей. Ваш друг упевнений, що якщо обставини змінилися, попередні домовленості вже не можуть бути в силі. На його жаль, не всі вважають так само, як він.

Якщо ГЕКСЛІ довго тягне з прийняттям рішення (призначенням зустрічі, виконанням зобов'язань тощо) та відкладає все це не невизначений термін, значить, його щось непокоїть у ваших з ним стосунках. Подумайте, чи не занадто наполегливу тактику обрали ви зі своїм другом.

Крок перший (вперед)

Другий псевдонім ГЕКСЛІ - ДОН ЖУАН, тому в компанії ви не пройдете повз нього. Ви обов'язково звернете увагу на яскравого, компанійського, відкритого, уважного до всіх без виключень пані ГЕКСЛІ.

При першому знайомстві він зазвичай розповідає анекдоти, показує пародії, швидко зменшує дистанцію спілкування. Дивіться на нього, покажіть йому, що він тут найцікавіший.

Ключові фрази:

"Ви унікальна людина, я такої ніколи не зустрічала".

"У вас така енергетика".

"Проти вас неможливо встояти" тощо.

Ви потішите його самолюбство, і він скоріш за все помітить серед інших реготух надійну, серйозну дівчину.

Крок другий (вперед)

Мрія ГЕКСЛІ - щоб нічого не пояснювали та дбали про нього просто так. Не треба зайвих подробиць "що, як, та скільки коштує" та вимагати якихось звітів. Це може здаватися дивним, але доведеться виконувати цю умову, якщо ви хочете бути поруч із ГЕКСЛІ. Будь-які причинно-наслідкові конструкції викликають у нього захисну реакцію у вигляді нестримної нудьги.

Зате він завжди оцінить ваші кулінарні, дизайнерські та медичні здібності. Він проявляє щиру зацікавленість до затишку, одягу, гарного посуду тощо. Ваші конструктивні пропозиції в цих царинах приємно здивують його. Йому сподобається й вишукана вечеря при свічках, і ваше вміння зручно облаштувати його холостяцький барліг. Він також із задоволенням підтримає бесіду про хитромудрі рекомендації Кама-сутри.

У відповідь він абсолютно свідомо "розрахується" з вами за це гарним ставленням та душевною приязню.

Крок третій (вперед)

Навряд чи ГЕКСЛІ сам запропонує вам оформити стосунки. Формальності його насторожують, а поняття доцільності для нього неочевидне.

Зате ГЕКСЛІ відгукується на просту ділову пропозицію. От і ваша пропозиція має бути сформульована по-діловому. Поясність йому, що вдвох вам буде вигідніше та простіше йти по життю. Поговоріть з ним про розподіл обов'язків та економію грошей при сумісному проживанні. Це переконає його.

Ключові фрази:

"Давай зробимо це".

"Зробив діло - гуляй сміло".

"Уявляєш, скільки подарунків понаносять нам на весілля!"

Крок назад

Якщо ж вас сильно "дістали" непередбачуваність поведінки та невгамовна різносторонність інтересів цієї людини, час прощатися. Найкраще прикинутися МАКСИМОМ.

Розкладіть йому якось докладний кошторис витрат на сім'ю до 2030 року. Підійдіть до цього серйозно та з усією відповідальністю, причому вимагайте від нього конкретних пропозицій щодо кожного пункту.

Говоріть так: "Усе слід підрахувати заздалегідь. Невизначеність у сімейному житті неприпустима. Сам порахуй, коли з твоєї зарплатні ми зможемо купити машину, квартиру, дачу. Адже без цього не можна заводити дітей. Усе слід робити послідовно та свідомо. Нічого не можна пускати самопливом у такій важливій та відповідальній справі як сім'я".

Поясність йому, що його талант не винесе тих жорстких рамок, без яких ви не мислите собі правильної сім'ї. І саме для того, щоб дати йому можливість реалізувати себе, ви вирішили звільнити його від зобов'язань, які, інакше, йому доведеться взяти на себе.

Слова "жорсткі рамки", "правильна сім'я" та "зобов'язання", які він із жахом виловить із вашої промови, погасять в ньому будь-який ентузіазм продовжувати стосунки. І він сам придумає якийсь привід, щоб, не ображаючи вас, ніколи більше не зустрічатися.

Л.А.Бескова, О.А.УдаловаОписи інших авторів:

Воробйова В. Інтуїтивно-етичний екстраверт - "Гекслі"

Мегедь В.В. ІЕЕ (Гекслі)

Вайсбанд І.Д. Інтуїтивно-етичний екстраверт - "Гекслі"

Чоловічий опис: Інтуїтивно-етичний екстраверт - "Гекслі"

Аугустинавічюте А. Інтуїтивно-етичний екстраверт

Панченко А.Л. Інтуїтивно-етичний екстраверт - "Гекслі"
© 2022-2024 Соціоніка.інфо Адміністратор