СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиЄсенін - інтуїтивно-етичний інтроверт (опис чоловічого соціотипу)

В часи печалі й неспокою
Плекав він мрію золоту,
Життя розгадував мету,
Його загадливою млою
Він голову собі сушив
І сподівався різних див.
"Євгеній Онєгін". О.Пушкін

 

Художній образ: ОМЕЛЬКО (російська народна казка "За щучим велінням"), ЛЕНСЬКИЙ (О.Пушкін "Євгеній Онєгін"), ЛЄЛЬ (з казки О.Н.Островського "Снігуронька")

Образ м'якого, емоційного та замріяного ЄСЕНІНА викликає асоціації з лагідним теплим вітерцем, сповненим першими ароматами весни. Задумливо похилена голова, волосся до плечей та чорний светр із джинсами складають сучасний романтичний образ. Погляд ЄСЕНІНА то туманиться, то стає грайливим. На губах мерехтить мила усмішка. Найчастіше він сам складає непогані вірші (любовна лірика, про природу) або натхненно читатиме вам вірші улюблений поетів.

Стріла Амуру часто пронизує його ніжне серце, і, стомлений величними почуттями, він то сповнюється надії, то занурюється у похмурий морок депресії.

Він елегантний та гожий, боязкий та усміхнений, смішливий та примхливий, непостійний та зухвалий. Він майстерно володіє своїми та вашими емоціями, тож ви самі не помітите, як часом реготатимете над його милими та дуже смішними жартами, а часом сумуватимете та впадатимете в печаль разом із ним.

Якщо він взявся передрікати ті чи інші події, то його слова можуть бути віщими. Ваш друг чудово відчуває стиль у найширшому сенсі цього слова - чи то стиль епохи, архітектури, одягу, поведінки та взагалі чого завгодно. Він краще від інших знає, що гарно, а що ні.

Незважаючи на те, що юнак-ЄСЕНІН іноді прагне бути мужнім та накачаним, ви не сплутаєте його ні з ким іншим: якщо він опинився у вас на шляху, його можна просто переставити туди чи сюди. І ще врахуйте, що вирішувати вічне питання "Що робити?" доведеться саме вам.

Основна ж незручність у спілкуванні з ЄСЕНІНИМ полягає в тому, що він часто підрізає ваші ініціативи, меланхолійно пророкуючи, що все одно з цього нічого не вийде.

Крок перший (вперед)

приємний красень із бездоганним стилем, що вміє говорити про моду, дизайн, розповісти про те, кому що слід носити та як поправляти краватку. Архітектура, виставки, модні в цьому сезоні страви, фільми, вистави - те, знанням чого намагається сяйнути ЄСЕНІН у суспільстві.

Підтримайте цю розмову. Обговоріть із ним в усіх деталях його останню мандрівку в гори чи до моря.

Захоплюйтесь, як швидко він водить машину, як хвацько маневрує, уміло уникаючи зіткнення з іншими машинами, стовпами та пішоходами.

Якщо у вас вийде зберегти зацікавлений вираз обличчя, обговорюючи ці сюжети, ЄСЕНІН виділить вас із юрби прихильниць.

Крок другий (вперед)

Тут потрібна віртуозна майстерність. З одного боку, заповітна мрія ЄСЕНІНА - дівчина, яка "коня на скаку зупинить, в горящу хату ввійде". З іншого боку, вона не повинна нагадувати фельдфебеля в спідниці та спокушатися на його горезвісну чоловічу гідність - такі вимоги нашої культури.

Постійно повторюйте: "А чого нам з тобою боятися!" Іншим вашим коронним виразом має бути: "А чого нам втрачати!" Нехай він відчує, що за вами він, як за кам'яною стіною, тільки не показуйте йому, що здогадуєтеся про це його почуття.

При цьому рішуче забирайте з його рук молоток та забийте, нарешті, того цвяха, з яким він провозився цілий ранок. Ані найменшого докору в погляді, навпаки, повний оптимізм: "Ну от! Поличку повісили. Який ти у мене молодець! Дивися, як гарно стало".

Така деліктна допомога та підтримка, яка рідко зустрічається в наші дні, нададуть йому впевненості в собі та куражу, з яким (тобто з вами) він не захоче розлучатися.

Крок третій (вперед)

Не така людина ЄСЕНІН, щоб розпочинати рішучі кроки. Тож, коли ви захочете зв'язати його із собою шлюбними путами, доведеться вам брати справу до своїх рук. Не лякайте його. Скажіть: "Шлюб - це просто формальність. Штамп у паспорті аж ніяк не вплине на наші почуття. Наше кохання залишиться таким же сильним. Зате ми зможемо розраховувати на пільги, що надаються молодим сім'ям".

Ключові фрази:

"Це буде правильне рішення".

"Найголовніше - це, по-перше..."

"Це буде справедливо по відношенню до наших батьків" тощо.

Крок назад

Якщо вам набридло постійно хвалити його за забиті вами цвяхи та вкотре вислуховувати, що неможливо зрозуміти, куди діваються гроші, - залиште його з миром. Щоб не потривожити його тонку ліричну душу, прикиньтеся меркантильним ШТІРЛІЦЕМ.

"Сім'я - це великі витрати. Тобі довелося б багато працювати. Не можу ж я влаштувати тобі таке життя, коли ти лічитимеш кожну копійку. А скільки нам коштуватиме пристойна квартира - страшно подумати! Не жити ж нам з батьками. Це несерйозно. А діти? Їм треба стільки сил та грошей! Ми ж не віддамо їх у безкоштовний дитсадок! Звичайно ні! Спочатку ти повинен зробити кар'єру, відкрити свій бізнес, досягти стабільних прибутків. Тільки після того ми можемо подумати про те, щоб поєднати наші долі."

При перших же розмовах про гроші та борг інтерес ЄСЕНІНА до вас різко впаде. Він погодиться, що вам, дійсно, не по дорозі.

Л.А.Бескова, О.А.УдаловаОписи інших авторів:

Воробйова В. Інтуїтивно-етичний інтроверт - "Єсенін"

Мегедь В.В. ІЕІ (Єсенін)

Вайсбанд І.Д. Інтуїтивно-етичний інтроверт - "Єсенін"

Чоловічий опис: Інтуїтивно-етичний інтроверт - "Єсенін"

Аугустинавічюте А. Інтуїтивно-етичний інтроверт

Панченко А.Л. Інтуїтивно-етичний інтроверт - "Єсенін"
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор