СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиДон Кіхот - Інтуїтивно-логічний екстраверт (опис соціонічного типу)

1. Журавель в небі. Чудово бачить перспективи, можливості. Те, що зроблено, завжди здається йому малозначущим порівняно з перспективами, що відкриваються, від яких неможливо відмовитися, а вичерпати неможна. Наукову роботу не публікує, вважаючи, що головні результати ще попереду. Живе заради майбутнього, відсутність визнання до якоїсь пори його не бентежить. Займається тим, що цікаво, а не тим, що вигідно.

2. Підзарядка. Потребує постійного емоційного підйому, азарту. Для цього йому потрібна безперервна сенсорно-емоційна "підкачка". Сам її забезпечити не може, сильно залежить від оточення. Якщо поруч немає дуала, що підживлює його враженнями, позитивними емоціями, "скисає", втрачає працездатність та смак до життя. Іноді замість одного дуала контактує з великою кількістю приятелів, веде активну суспільну діяльність, створює клуби або наукові школи.

3. Керівник. Гарний організатор, тому що бачить потенційні можливості людей та ситуацій. Потребує виправдання: чому саме він при владі - критична ситуація, в якій ніхто інший не впорається (Черчилль став прем'єр-міністром у найважчий для Англії момент війни та переобраний одразу після її завершення), чи то вибір найбільш керованих, чи то призначення згори. Починає з розбору інтересів підлеглих. Намагається зробити для них все і лише потім вимагає.

4. Слуга. Залежність від емоційного стану інших проявляється у поступливості, якщо мова йдеться про дрібниці та побут. Тим більше, що увагу, яка вивільняється при цьому, може перемикати на своє улюблене заняття - осягнення розумом суті речей та явищ. Не поділяє людей на своїх та чужих. Усім намагається бути однаково корисним.

5. Недиференційність почуттів. Вважає, що всі люди гарні та добрі, усі люблять один одного. Доволі смішний, коли ситуація вимагає ініціативи у прояві почуттів - він в цьому абсолютно не розбирається.

6. Небезпека. Гострі відчуття підживлюють його так само, як і добрі емоції людей навколо. Чим більше навколо емоцій та паніки, тим більш він активний та упевнений. Залякати Дон Кіхота неможливо - це призводить до зворотного ефекту. З готовністю бере на себе відповідальність у критичних ситуаціях. Зате в мирних, спокійних умовах втрачає впевненість у собі, у своєму праві займати відповідальну посаду. Не виносить конкуренції та йде.

І.Д.Вайсбанд
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор