СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиДон Кіхот - інтуїтивно-логічний екстраверт (опис чоловічого соціотипу)

Художній образ: ПАГАНЕЛЬ (Ж.Верн. "Діти капітана Гранта"), ВЕДМІДЬ (Є.Шварц. "Звичайне диво"), СІРАНО ДЕ БЕРЖЕРАК (Е.Ростан. "Сірано де Бержерак" у виконанні Г.Тараторкіна)

Ззовні зазвичай худорлявий, цілеспрямований, з розумними та трохи наївними, дитячими очима. Через свою інтуїтивність здається трохи незграбним та розкоординованим. Для всієї фігури характерна певна відстороненість. У повсякденному житті перевагу віддає джинсам та ні до чого не зобов'язуючим светрам або толстовкам.

Обличчя - часом задумливо-зосереджене або неуважне - часто набуває хлопчацько-задерикуватого виразу. Надзвичайно розумний та гострий на язик, усе схоплює на льоту. Ви ще тільки почали пояснювати, а він вже все зрозумів!

Його голова завжди повнісінька найнеочікуваніших речей. За вдачею він - допитливий дослідник, чий заповзятий розум практично не знає меж. Із захопленням розповідати про галактики Великої Ведмедиці, про переселення мешканців Фаетону на Землю, про гени та клонування, а також про багато інших захоплюючих відкриттів та перспективи розвитку науки - усе це в його дусі. Мрійник та, як правило, пише вірші.

Погано відчуває, як до нього ставляться, хоча намагається не показувати цього, тримаючись весело та незалежно. Якщо зацікавлений у продовженні контакту, може прямо спитати, що сталося, або без недомовок сказати людині, що він про неї думає. Часто, сам того не бажаючи, проявляє незграбність у спілкуванні, чим здатний образити інших або поставити їх у складне становище.

У спілкуванні з іншими йому не завжди вистачає часу. Якщо ваш коханий вже вкотре говорить вам: "Давай зробимо це іншим разом, мені нема коли", подумайте, чи не занадто енергійно ви взяли справу у свої руки.


Крок перший (вперед)

У незнайомих обставинах ДОН КІХОТ демонструє волю та впевненість у собі. Він рішуче бере участь у суперечках, роздає вказівки, координуючи дії інших. У ситуаціях, коли треба когось захистити або підтримати, демонструє відвагу та шляхетність, охоче приймаючи на себе роль лицаря. Ваша задача - показати, що ви гідно оцінили ці прояви.

Ключові фрази:

"Який ви сміливий!"

"Ви мене врятували!"

"Мало хто в наші дні заступається за слабших".

"З вами я відчуваю себе у безпеці" тощо.

Приблизно такі вирази мають бути присутніми при першій розмові, якщо вам сподобався ДОН КІХОТ. Він оцінить дівчину, яка розгледіла в ньому сильного чоловіка.

Крок другий (вперед)

Серединна мрія ДОН КІХОТА - щоб його годували та піклувалися про нього, тому що кохають. Недарма старе соціонічне спостереження говорить: "ДОН КІХОТ завжди голодний".

Від вас лише вимагається добросовісно виступити в ролі турботливої господарки. Годиться все: укутати шарфом, напекти пиріжків, запропонувати добавки, загорнути з собою бутерброд. І не забудьте докласти до цього незаперечні знаки кохання та прихильності. Лагідний, добрий вираз вашого обличчя не повинен залишити жодних сумнівів у вашому щирому ставленні до нього.

Можна навіть нічого не говорити. Навіть краще нічого не пояснювати. (Він сам все пояснює краще від інших.) Запам'ятайте головне - піклуватися та любити. І навіть якщо любити не дуже виходить (але ж для чогось він вам потрібен!), а піклуватися не хочеться, візьміть себе в руки! У будь-якому випадку, ваш вигляд та всі ваші дії повинні втілювати саме ніжність та відданість.

Не сумнівайтеся, ця тактика приведе до того, що дуже скоро ваш коханий ДОН КІХОТ стане брати їжу з ваших рук.Крок третій (вперед)

Отже, вам здається, що прийшов час брати бика за роги. Але як?

Проявляти волю з ДОН КІХОТОМ не треба.

Довести ви йому все одно нічого не зможете.

Обманути його не вийде.

Залишається - впливати на емоції. Треба "завести" його так, щоб, ніби граючи в квача, він добіг з вами до самого загсу.

Якщо це не вийшло, спробуйте зробити інакше. Скажіть йому, як вас засмучує той факт, що вам доводиться приховувати від рідних ваші стосунки, постійно обманювати та щось вигадувати. Скажіть, що заради нього ви готові зробити це, але дуже важко відчувати себе обманщицею перед найближчими людьми. Він зрозуміє, як це жахливо, та запропонує вам руку й серце.

Ключові фрази:

"Яке щастя, що ми разом!"

"Як би я хотіла піклуватися про тебе все життя!"

"Нам ніколи не буде нудно вдвох!"

"Яке щастя народити від тебе таку ж розумну дитину, як ти!"

"Як набридло ховатися від людей, ніби ми робимо щось погане!" тощо.

Крок назад

Якщо ви трохи втомилися від того темпу, в якому живе, думає та жартує ваш друг, якщо вас лякає його відчайдушність, з якою він раз на два місяці міняє своє заняття, напевно, ви дозріли до того, щоб припинити ваші стосунки. Для цього краще за все скористатися маскою інформаційного конфліктера ДОН КІХОТА - ДРАЙЗЕРА.

Зробіть акцент на тому, що ваші стосунки здаються вам легковажними та негідними і що ви каєтеся в тому, що зайшли так далеко. Напустивши на себе пісного вигляду, треба сказати йому приблизно наступне: "Коханий, у мене вистачить сил припинити цю не гідну тебе пристрасть". В цьому місці не забудьте пустити сльозу.

Поясніть, що ви не хочете більше вводити його в гріх перелюбства, звалювати на нього відповідальність за таку поведінку перед людьми.

Скажіть йому із вольовим напором та незламною упевненістю у своїй правоті: "Тобі зарано зв'язувати себе будь-якими узами. Треба набратися рішучості та пожертвувати своїми почуттями, щоб ніхто не дорікав тобі за аморальність".

А потім додайте, що ви готові взяти на себе всі докори у негідній поведінці, щоб позбавити його косих поглядів сусідів та колег.

Ви здивуєтесь, з якою легкістю він сам відпустить вас.

Л.А.Бескова, О.А.УдаловаОписи інших авторів:

Воробйова В. Інтуїтивно-логічний екстраверт - "Дон Кіхот"

Мегедь В.В. ІЛЕ (Дон Кіхот)

Вайсбанд І.Д. Інтуїтивно-логічний екстраверт - "Дон Кіхот"

Чоловічий опис: Інтуїтивно-логічний екстраверт - "Дон Кіхот"

Аугустинавічюте А. Інтуїтивно-логічний екстраверт

Панченко А.Л. Інтуїтивно-логічний екстраверт - "Дон Кіхот"
© 2022-2024 Соціоніка.інфо Адміністратор