СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиБальзак - інтуїтивно-логічний інтроверт (опис чоловічого соціотипу)

Познання нескінченності вимагає нескінченного часу,
а тому працюй не працюй - усе одно.
А. та Б. Стругацькі. Понеділок починається в суботу

 

Художній образ: ОСЛИК ІА-ІА (А. Мілн. "Вінні-Пух та всі-всі-всі"), П'ЄРО (О. Толстой. "Золотий ключик, або Пригоди Буратіно")

Юнак-БАЛЬЗАК, незалежно від того, чи худорлявий він, чи гладкий, нагадує маленького хлопчика, що виріс до розмірів дорослої людини. Можливо, це пов'язано з тим, що в дитинстві такі хлопчики вражають батьків та друзів неабияким розумом та не по віку ранньою енциклопедичною освіченістю. Звикнувши до захвату та похвал дорослих, вони так і зберігають на своєму обличчі вираз, характерний для вундеркінда.

Характерною ознакою є розумні, сумні очі, часто оточені тінями. Улюблені кольори в одязі - темно-синій з сірим або коричневий з чорним - навівають асоціації з місячною ніччю на цвинтарі. Улюблена зачіска - дуже довге волосся, скромно зібрані в хвіст (найчастіше зустрічається у БАЛЬЗАКІВ-комп'ютерщиків), або роспущені крупні кучері нижче плечей (більш характерно для телевізійників).

Як правило, з віком розум у БАЛЬЗАКІВ нікуди не дівається, а тільки збільшується в розмірах. Пропорційно йому росте й хитрість. БАЛЬЗАК здатний передбачати розвиток подій та прорахувати, яку вигоду це йому принесе. На його прогнози справді можна покластися, якщо він тільки захоче поділитися з вами своїми міркуваннями.

Взагалі, мислить БАЛЬЗАК дуже швидко та обтяжується повільністю протікання різноманітних процесів, хоча сам по собі нікуди не поспішає та складає враження повільного телепня.

Він уникає (тому що дуже не любить) бурхливих проявів почуттів та шумних компаній з порожнімі та беззмістовними балачками. Любить абстрактні філософські роздуми та, спускаючись з вершин свого інтелекту, завжди може обґрунтувати, чому немає ніякої можливості здійснити ту марну та непотрібну справу, яку ви замислили.

Крок перший (вперед)

При першій зустрічі БАЛЬЗАК розповість вам, як правильно заварювати чай або як робиться домашнє вино, або пояснить, що тільки чоловік може правильно приготувати м'ясо... Не сперечайтеся. Краще поцікавтеся його фірмовими рецептами. Можете також поділитися своїми. На цьому етапі такий хід доречний. Але готуйтеся до того, що його спосіб виявиться кращим.

Ключові фрази:

"Який смачний чай (м'ясо, вино)!"

"Який ви кулінар (винороб, дизайнер)!"

"А може, порадите, як би мені оформити свою спальню (кухню, вітальню, дачу) до Різдва (до Пасхи, до Дня Незалежності)?"

БАЛЬЗАК не тільки порадить та підкаже, але й вважатиме вас дуже просунутою та сильною дівчиною, якщо вам сподобаються його рецепти.

Крок другий (вперед)

Якщо ви рішучою рукою припиняєте у зародку будь-які скандали та обурення, якщо ніхто не насмілюється підвищувати голос у вашій присутності, БАЛЬЗАК відчуватиме до вас несвідомий потяг. Постарайтеся це організувати.

Упевненість в собі, контроль емоційної атмосфери, сміливі рішення - усе повинно говорити про те, що ви людина, яка вміє постояти за себе (і за нього, але це не акцентуйте).

Він має побачити, що ви викликаєте повагу до інших та вмієте приваблювати їх до себе. І охоче ділитеся цією повагою та прихильністю з ним. При вас він повинен відчувати себе захищеним та значущим у будь-якій компанії - це підвищить вашу цінність в його очах.

А БАЛЬЗАК не така людина, щоб випускати зі своїх рук щось цінне.

Крок третій (вперед)

Нерішучий, але практичний БАЛЬЗАК придумає багато способів уникнути "кінцевих рішень". У винахідливості уходів від проблем йому немає рівних. На щастя, він чутливий до простого доброго ставлення.

Усе, чим тішать один одного герої дамських романів (за виключенням очевидних дурниць), тут може дати бажаний результат.

Ключові фрази:

"Мені так добре з тобою!"

"Не думала, що відчую справжні почуття!"

"Не хочу більше з тобою розлучатися".

"Ти най, най... " тощо.

Крок назад

Коли критичний настрій та моторошні прогнози БАЛЬЗАКА переповнять чашу вашого терпіння, не варто намагатися звертати його увагу на те, що сонце ще не погасло. Краще залиште його у спокої. А щоб розлучення обійшлося без душевних травм, вдягніть маску ГЮГО.

Більше сміху та запальної музики в його квартирі! Притягніть різнобарвну веселу компанію прямісінько до нього додому та скажіть із невинним виглядом: "А ми гадали, що тобі нудно, от і вирішили завітати!" А потім енергійно кайтеся в тому, що знову мимоволі порушили його спокій. Метушіться, помиляйтеся, виправляйтеся, хвилюйтеся з цього приводу.

Ваше емоційне пояснення повинно включати наступні моменти:

а) що вам совість не дозволяє через свої почуття прирікати його на такі незручності, як турбота про сім'ю;

б) що ви точно знаєте, що він кохає вас не в повну силу;

в) що він ще не відкрив себе, а ви розумієте, що на нього можуть очікувати ще більші яскраві почуття, і ви не хочете позбавити його цих радощів.

Чим більш галасливо та слізливо ви подасте свою жертву, тим охоче БАЛЬЗАК дасть себе умовити почекати інше "справжнє кохання".

Л.А.Бескова, О.А.УдаловаОписи інших авторів:

Воробйова В. Інтуїтивно-логічний інтроверт - "Бальзак"

Мегедь В.В. ІЛІ (Бальзак)

Вайсбанд І.Д. Інтуїтивно-логічний інтроверт - "Бальзак"

Чоловічий опис: Інтуїтивно-логічний інтроверт - "Бальзак"

Аугустинавічюте А. Інтуїтивно-логічний інтроверт

Панченко А.Л. Інтуїтивно-логічний інтроверт - "Бальзак"
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор