СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиШтірліц - логіко-сенсорний екстраверт (опис чоловічого соціотипу)

Це елементарно, Ватсоне!
Артур Конан Дойл. Шерлок Голмс

 

Художній образ: ШЕРЛОК ГОЛМС (А.К.Дойл. "Шерлок Голмс"), ШТІРЛІЦ (з фільму "Сімнадцять миттєвостей весни")

ШТІРЛІЦА ви впізнаєте по упевненій, хазяйновитій манері триматися. У нього бадьорий, підтягнутий вигляд, тому що він зазвичай займається спортом та слідкує за собою. Як правило, носить коротку зачіску. Риси обличчя чіткі, симетричні, погляд твердий. ШТІРЛІЦ ходить іноді й у вільному одязі на кшталт светра, але найбільш органічно виглядає у костюмах та краватках.

Він завжди знає, що робити, та готовий пояснювати це іншим, в чому саме полягають їхні обов'язки та чого від них очікують. Але говорить про це занадто прямо, ризикуючи когось образити.

ШТІРЛІЦ - природжений дизайнер, краще за будь-якого професіонала створить модний та елегантний інтер'єр у своїй квартирі. Хазяйновитий та відповідальний, він має талант підтримувати ідеальний порядок як у себе вдома, так і на своєму робочому місці. Крім цього він уміє та любить піклуватися про своїх близьких, а також співробітників. Якщо вам знадобиться кваліфікована порада щодо лікування та правильного харчування, звертайтеся до ШТІРЛІЦА.

За ґрунтовністю ШТІРЛІЦА завжди стоїть прагнення спочатку навести порядок у голові, а вже потім діяти. Тож спочатку дайте йому повну інформацію, а потім дайте час на усвідомлення умов задачі. Головне - не квапити його та не збивати з пантелику додатковими відомостями, не говорити йому нічого під руку. Порядок для ШТІРЛІЦА - річ абсолютно необхідна. І пам'ятайте - ані поспіху, ані метушні!

Якщо вже вам вдалося вибити його з колії, чекайте причіпок з формальної логіки. Ви отримаєте повний комплект: "По якому праву ти вирішила, що можеш...?", "Я ніколи не обіцяв тобі, що...", "Наші стосунки не передбачають ніяких взаємних зобов'язань". Якщо до цього дійсно дійде справа, не сперечайтеся, у вас все одно не вийде переконати його в цю хвилину. Відкладіть розмову до кращих часів.

Крок перший (вперед)

На перший погляд ШТІРЛІЦ здається балагуром та веселунцем. Він охоче підтримує компанію, відгукується на жарти, розповідає анекдоти. Рум'яний, веселий та надійний - одним словом, справжній чоловік. Не приховуйте свого захвату. Покажіть, що його дотепність та енергія справили на вас враження. Дозвольте йому потурбуватися про вас за столом, запросити вас на танець.

Ключові фрази:

"Ви такий тактовний!"

"Як з вами весело!"

"Ходімо ще потанцюємо! У вас так добре виходить".

Крок другий (вперед)

Найнеприємніше для ШТІРЛІЦА - це швидка зміна стосунків (причому як на гірше, так і на краще).

"Не треба поспішати"; "Ми нікуди не поспішаємо та все встигаємо" - промовляйте ці фрази тихо, упевнено та якомога частіше. Кроки на зближення мають бути плавними та розміреними. Не поспішайте, але проявляйте тиху впертість у демонстрації своєї приязні. Зробіть так, щоб він не сумнівався у постійності та вірності.

Така тактика дозволить вам завоювати його довіру.

Крок третій (вперед)

Якщо ви вважаєте, що ваш друг вже "дозрів", щоб здійснити ваші серйозні наміри, розгорніть перед ним панораму чудових можливостей сумісного життя.

Напружте свою фантазію, продумайте все заздалегідь. Нехай ваша пропозиція розбудить його фантазію та активізує його. Будьте оригінальними, дайте волю своїй уяві.

Реалізація талантів, можливість здивувати знайомих, зміна іміджу та підвищення статусу, геніальні діти, можливість облаштувати своє життя, створити родове гніздо - ось картини, які зігріють його ніжне серце та направлять діловий розум на прийняття конструктивних рішень. Усе інше завзятий ШТІРЛІЦ організує сам.

Крок назад

Завжди готовий педантично пояснювати, кому та що робити, ШТІРЛІЦ може врешті-решт показатися рідкісною занудою. Отже, це герой не вашого роману, та треба відпускати його на волю. Легко та без зайвих травм допоможе вам це зробити маска Єсеніна.

Щебетати та маячити, цвірінькати та змінювати настрій на ходу - ось дії, що забезпечать успіх замисленого. Добре також кидати одну справу та братися за іншу. Ще можна різко змінювати напрямок руху - йшла в один бік, потім передумала та пішла у протилежний. Починайте фантазувати. Чим бурхливішою та химернішою буде ваша фантазія, тим краще.

Скажіть наприклад, так: "Вчора я поворожила (на картах, кавовій гущі тощо), і тепер я боюся, що у нас немає майбутнього. Це моя карма, яку я заробила в минулому житті. Мабуть, мені доведеться розплачуватися за це своїм коханням до тебе. Тільки так настане визволення! Ми повинні розлучитися, щоб тебе зачепив мій кармічний борг".

Карти (гороскоп, і-цзін, руни, хіромантія тощо) можуть підказати вам, що саме у найближчі два роки вам треба залишити все особисте та вирушити рятувати голодуючих дітей Нігерії.

Добре, якщо завтра ті ж карти запропонують вам записатися до Грінпісу та поїхати чистити узбережжя Португалії.

Не сумнівайтеся, що перспектива поєднати своє життя з настільки легковажною істотою, що готова безоплатно роздавати наліво й направо ентузіазм, здаватиметься ШТІРЛІЦУ справжнім кошмаром. І, повернувшись на підборах, він рішучим кроком назавжди піде з вашого життя.

Л.А.Бескова, О.А.УдаловаОписи інших авторів:

Воробйова В. Логіко-сенсорний екстраверт - "Штірліц"

Мегедь В.В. ЛСЕ (Штірліц)

Вайсбанд І.Д. Логіко-сенсорний екстраверт - "Штірліц"

Чоловічий опис: Логіко-сенсорний екстраверт - "Штірліц"

Аугустинавічюте А. Логіко-сенсорний екстраверт

Панченко А.Л. Логіко-сенсорний екстраверт - "Штірліц"
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор