СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиДюма - сенсорно-етичний інтроверт (опис чоловічого соціотипу)

Вінні-Пух живе щасливо,
Як вві сні.
Через те й рояться в ньому
Ці пісні.
Ладен він усе робити,
Тільки б далі не товстіти.
І не буде він товстіти,
А навпаки - стане гінкий та стрункий.
А. Мілн. Вінні-Пух та його друзі

Художній образ: ВІННІ-ПУХ (А.Мілн. "Вінні-Пух та його друзі"), САНЧО ПАНСА (М.Сервантес. "Дон Кіхот з Ламанчі"), ШВЕЙК (Я.Гашек. "Пригоди бравого вояка Швейка")

У гарному настрої привабливий та усміхнений ДЮМА випромінює теплоту та щирість. У нього добра усмішка та трохи підштрикуватий погляд. І, як здається, що поруч із цим огрядним, симпатичним, хазяйновитим хлопцем завжди буде спокійно та приємно. Він і зрозуміє вас, і потурбується про вас.

У його гардеробі знайдуться не тільки зручні, але й гарні речі. Він цілком органічно виглядає як у спортивному одязі, так і в дорогому костюмі. Пишне волосся найчастіше коротко підстрижене та добре пасує до обличчя.

У нього багато друзів та знайомих, і він непогано розбирається в людях. Завжди готовий підтримати компанію, він майстер розповідати цікаві історії. Притому його оповідки приправлені такими симпатичними (краще сказати "смачними") та дотепними подробицями, що він хоч-не-хоч опиняється у центрі уваги.

Любить не тільки повеселитися, але й смачно поїсти, причому вміє непогано готувати сам. Може придумати гарний інтер'єр в домі чи навіть попрацювати руками, щоб навколо було симпатично та затишно. Головне - аби було для кого це робити!

Йому можна доручити організувати святковий стіл до Нового року, як вдома, так і на роботі. Він упорається з цим якнайкраще.

Якщо ДЮМА не може вирішити, чим йому зайнятися, він здатен годинами лежати на дивані, тому що по природі він - сибарит.

Не помиляйтеся щодо його м'якості та поступливості. У критичний момент він зможе дати собі раду (а може й вам теж!). Але під час сварки ту ж саму силу він здатний обернути проти вас.


Крок перший (вперед)

При першій зустрічі у незнайомій компанії ДЮМА спробує блиснути своїми історичними знаннями. Йому здається цікавим розповісти, з чого все починалося, - це може бути все, що завгодно, наприклад, як він збирав винні етикетки, коли саме це почалося тощо.

Вам залишиться лише показати, що ви дійсно захоплені його розповіддю.

Ключові фрази:

"Це ж треба, а я цього не знала!"

"І як це ви все пам'ятаєте!"

"Ви так захоплюєтеся історією - так цікаво вас слухати!"

"Слухаючи вас, дізнаєшся стільки всього нового!"

Дівчина, яку так зацікавила історія його життя, яка готова слухати його спогади, складе гідне враження на ДЮМА. Він хоче виглядати особливим та вважає своє життя досить цікавим. Він упевнений у своєму таланті оповідача, і той, хто здатний це оцінити, безумовно завоює його довіру.

Крок другий (вперед)

Мрія ДЮМА - бути впевненим, що у нього "все вийде". Тому повторюйте йому, що ви впевнені у його здібності розібратися у будь-якій справі, що ніякі можливості ще не втрачені і що все можна виправити. Краще, якщо ви будете тактовно підказувати, як саме це виправити, але треба ретельно приховувати своє авторство.

Він цінує в людях незвичайність, оригінальність рішень, завжди готовий дивуватися сюрпризам та вірити у дива. Постарайтеся не розчарувати його в цьому. Він витримає будь-яку вашу екстравагантність. А ви зі свого боку не упускайте можливості зробити йому приємний сюрприз.

Ні в якому разі не використовуйте таких виразів: "Нащо ти це зробив?", або "Що ти наробив?", або "Де ділися всі гроші? Хіба важко було підрахувати?", або "І що тепер робити?". Ці та подібні вирази мають зникнути з вашого лексикону на весь той час, поки ви збираєтесь залишатися біля ДЮМА.Крок третій (вперед)

Враховуйте, що ДЮМА не любить проявляти надмірну ініціативу та активність. Щоб спонукати його зробити рішучий крок, потрібні стратегічно вірні рішення. Але він нічого не зможе протиставити бездоганній формальній логіці.

Скажіть йому спокійно та розсудливо, що на даній стадії у нього є певні зобов'язання по відношенню до вас, які слід виконувати, що ваші стосунки потребують юридичного оформлення і це з усіх боків правильне та грамотне рішення. Поясніть йому також, що статус одруженої людини набагато вищій, ніж у холостяка.

Якщо ви зможете аргументовано та послідовно донести до нього все це, йому нічого не залишиться, окрім як виконати свої формальні обов'язки.

Крок назад

Якщо ж вам набридло бути одночасно оригінальною та розумною і хочеться без проблем закінчити стосунки з ДЮМА, ви повинні вдягнутися у маску ДЖЕКА - його інформаційного конфліктера.

"Через мене ти зовсім закинув кар'єру. Я відчуваю, що забираю надто багато часу у твоєї роботи. Без грошей в цьому світі назавжди залишишся людиною другого сорту. Я не хочу навіть натяку на таку долю для тебе". Говоріть сухо та по-діловому, ніби кошторис ваших сімейних витрат ви вже склали на роки вперед і бюджет виявився з дефіцитом.

Далі можете говорити приблизно так: "Ми повинні розлучитися. Було б неправильно ускладнювати твоє життя на самому початку. Сім'я - це надто великі витрати, яких я не можу вимагати від тебе зараз. Відкладемо до тих пір, поки не будемо достатньо заробляти, щоб наша майбутня дитина могла б отримати найкращу освіту, наприклад у Гарварді".

Будьте певні, він погодиться почекати, поки ви самі заробите на Гарвард.

Л.А.Бескова, О.А.УдаловаОписи інших авторів:

Воробйова В. Сенсорно-етичний інтроверт - "Дюма"

Мегедь В.В. СЕІ (Дюма)

Вайсбанд І.Д. Сенсорно-етичний інтроверт - "Дюма"

Чоловічий опис: Сенсорно-етичний інтроверт - "Дюма"

Аугустинавічюте А. Інтуїтивно-етичний екстраверт

Панченко А.Л. Сенсорно-етичний інтроверт - "Дюма"
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор