СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиСоціонічні квадри

Соціонічні типи групуються в соціонічні квадри - по 4 типи в кожній, пов'язаних однаковим поглядом на світ, схожими життєвими цінностями.

Перша квадра (Альфа)

Аспекти, що визначають цінності Першої квадри: Соціоніка Інтуїція можливостей Соціоніка структурна логіка та Соціоніка Етика емоцій Соціоніка Сенсорика відчуттів

Її представники цінують нові можливості та теорії, натхнення, веселощі та турботу про комфорт.

У першій квадрі засуджується стереотипність мислення - заохочується уміння мислити творчо, фантазувати. Нова та неочікувана інформація тут завжди сприймається з цікавістю. Схвалюються всякі революційні зміни, особливо якщо вони добре позначаються на житті суспільства, відбувається злам всього відмерлого, застарілого, приреченого на вимирання.

Свобода слова, прагнення до справедливості, пошук істини - основні цінності представників цієї квадри.

В першій квадрі не люблять обмежень в часі, перевагу віддають розміреному, спокійному, філософському споглядальному образу життя. Крім того, не люблять моральних та етичних обмежень, не терплять, коли їх намагаються втиснути у жорсткі рамки заповідей, кодексів та правил.

Намагаються сприймати життя легко та не люблять ускладнювати його проблемами. Намагаються уникати, мінімізувати негативні емоції та хвилювання. Тут не прийнято приховувати свої почуття, не прийнято їх соромитися.

Цінується уміння отримувати максимум задоволення від життя. Естетика та комфорт найвищого рівня, вишуканість насолоджень, задоволень та всіляких приємних відчуттів, щастя та спокій сімейного вогнища, здоров'я та добробут близьких - це ті радощі, які може подарувати життя.

Представники першої квадри:

Інтуїтивно-логічний екстраверт - "Дон Кіхот"
Сенсорно-етичний інтроверт - "Дюма"
Етико-сенсорний екстраверт - "Гюго"
Логіко-інтуїтивний інтроверт - "Робесп'ер"

Друга квадра (Бета)

Аспекти, що визначають цінності Другої квадри: Соціоніка Вольова сенсорика Соціоніка структурна логіка та Соціоніка Етика емоцій Соціоніка Біла інтуїція

Воля та розум, ентузіазм та історичні перспективи - ось на що звертають увагу у другій квадрі.

Тут цінується вміння не допускати слабкості, проявляти стійкість у боротьбі з негараздами, здатність протидіяти великій силі та цим завойовувати своє право на повагу та авторитет. У другій квадрі соромно бути слабким!

Це спільнота обраних, сильних людей, які нехтують болем, шанують витривалість та стійкість, відповідальні за свої слова та вчинки.

Вони звеличують безумство хоробрих та романтику боротьби, надаючи їй заряду бадьорості, ентузіазму, святковості, захоплення, емоційного підйому.

Представники другої квадри краще ніж будь-хто усвідомлюють "значущість поточного моменту", прагнуть запобігти зробленим кимось колись помилкам, які могли б у певний момент виявитися фатальними. Вірять у долю, вище призначення.

Вони налаштовані на боротьбу та готові долати перепони та перешкоди заради майбутнього, справедливості, загального щастя, відрізняються нехтуванням до дріб'язкових побутових втіх, відмовою від міщанських задоволень.

До старості вони зберігають молодецьке завзяття, енергію, бадьорість та молодість душі.

Представники другої квадри:

Сенсорно-логічний екстраверт - "Жуков"
Інтуїтивно-етичний інтроверт - "Єсенін"
Етико-інтуїтивний екстраверт - "Гамлет"
Логіко-сенсорний інтроверт - "Максим Горький"

Третя квадра (Гама)

Аспекти, що визначають цінності Третьої квадри: Соціоніка Вольова сенсорика Соціоніка Етика стосунків та Соціоніка Ділова логіка Соціоніка Біла інтуїція

Її гасло: "Співпрацювати та набувати". Представників цієї квадри відрізняє пробивна сила, критичне ставлення до досягнутих результатів.

Тут цінують силу, значущість, індивідуальні короткочасні відтінки стосунків, здатність реалізовувати замислене негайно та вміння бачити перспективи. Це прості в спілкуванні та демократичні люди. Їм абсолютно не притаманний снобізм, хоча вони ділять людей на "своїх" та "чужих", керуючись своїми особистими симпатіями та антипатіями.

Представникам третьої квадри притаманна незалежність вчинків та міркувань. Байдужі до титулів та звань, вони оцінюють людей за їх особистими заслугами та якостями.

Це розумні люди, які не люблять гучних гасел та патетики. Вони не ведуть "ідейну боротьбу", воліючи домовитися з гідним супротивником.

Невибагливі у побуті, легкі на підйом.

Про свої почуття переважно не говорять - почуття перевіряються стосунками.

Їм важливо себе реалізувати, та надзвичайно важливий результат їхньої роботи. Хочуть добре попрацювати та отримати гідну платню за свою працю. Найгірше для них - обмеження їхньої ділової активності з об'єктивних, незалежних від них причин.

Представники третьої квадри:

Логіко-інтуїтивний екстраверт - "Джек Лондон"
Етико-сенсорний інтроверт - "Драйзер"
Сенсорно-етичний екстраверт - "Наполеон"
Інтуїтивно-логічний інтроверт - "Бальзак"

Четверта квадра (Дельта)

Аспекти, що визначають цінності Четвертої квадри: Соціоніка Етика стосунків Соціоніка Інтуїція можливостейта Соціоніка Сенсорика відчуттів Соціоніка Ділова логіка

Її представникам притаманна практичність та доброзичливість. Квадра практиків, що вміють реалізовувати продуктивні ідеї в повному обсязі, до вичерпання їх можливостей.

У четвертій квадрі орієнтовані на "вічні" цінності, не люблять вкладати енергію у щось тимчасове. Ідею "Далекого світлого майбутнього" сприймають без особливого ентузіазму, воліють жити теперішнім.

Це відкриті доброзичливі люди, що вміють цінувати затишок та добробут у своїй домівці, мир та спокій на землі, вони дорожать своєю соціальною незмінністю та консерватизмом.

Прагнуть розумного та раціонального використання природних ресурсів, цінують прогресивні технології та висококваліфіковану працю, винахідливість та раціоналізм в умовах сталої економіки. Праця сприймається як природна потреба людини реалізувати себе через творчість, працюють якісно та із задоволенням.

Особисті заслуги, на їх думку, - показник ступеня реалізації здібностей людини.

представникам четвертої квадри притаманні етичні цінності позитивного характеру, такі як визнання релігії, індивідуальності та неповторності кожного, невтручання у внутрішній світ людини, конкретний гуманізм, а також наявність гарних умов для роботи, відсутність дискомфорту, виключення шкідливого впливу зовнішнього середовища, - одним словом, мінімізація негативних відчуттів.

Представники четвертої квадри:

Логіко-сенсорний екстраверт - "Штірліц"
Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"
Інтуїтивно-етичний екстраверт - "Гекслі"
Сенсорно-логічний-інтроверт - "Габен"

Література:
Стратиевская В. Как сделать, чтобы мы не расставались. Руководство по поиску спутника жизни (соционика). - М.: Изд.Дом МСП, 1997. - 496 с.
Гуленко В.В. Квадры и их социально-психологические особенности, 1990.

© Валерія Воробйова. Будь-яке копіювання без згадування автора та посилання (для інтернет-сайтів - гіперпосилання) на цю сторінку заборонено.
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор