СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиІнтертипні відносини соціального замовлення

Ці відносини асиметричні, тобто нерівні. Перший партнер ставиться до другого зовсім не так, як другий до першого. Перший партнер, який називається передатчиком замовлення, або просто замовником, дивиться на другого, що зветься приймачем, зверху вниз, як на того, хто стоїть нижче, недооцінюючи його. Другий дивиться на першого (приймач на замовника), як на людину цікаву, значущу, спочатку переоцінюючи його. Приймача може захоплювати в замовнику, по-перше, його поведінка, манера триматися, уміння легко зробити те, чого прагне приймач, і, по-друге, стиль викладення його думок, його творчій почерк. Приймач у присутності замовника мимоволі починає підлещуватися перед ним, догоджати йому з якихось навіть для себе незрозумілих причин. Починається це з дрібниць, а потім робиться все більше й більше, поки приймач сам не починає стримувати себе. Причому, з боку замовника це сприймається так, ніби приймач чомусь виправдовується перед замовником. Разом із тим, для приймача є у поведінці і неприємні, дратівливі моменти.

Ті риси, які замовник демонструє, для того щоб, з його точки зору, добре виглядати у суспільстві, привернути до себе увагу, потрапляють у свідомість приймача та будять в ній неясний, невиразний потяг до активності із усунення умов, що примушують замовника страждати або поводитися неприродньо.

Однак приймачу завжди незрозуміло, що ж конкретно треба робити. Замовлення, що видається замовником, виявляється не індивідуальним, а соціальним, тобто за ним приховують проблеми тієї групи людей, у яку включена ця пара. Ззовні відносини соціального замовлення сприймають як рівні, безконфліктні. Їх ініціатором майже завжди є замовник. Приймач відчуває з боку замовника якусь душевну прихильність до себе. Замовник намагається нагородити приймача, потурбуватися про нього, підтримати його у міру сил. Зворотний відгук буває тільки у перший час. Спроби домовитися із замовником на рівних не мають успіху, зворотний зв'язок ніяк не налагоджується. Замовник, на жаль, не чує приймача. Внаслідок цього приймач відходить від нього та намагається триматися подалі, а то й подекуди його зачіпаючи своєю першою функцією, яка у замовника є нормативною. Таким чином, ці відносини можуть бути названі відносинами протекції за відсутності зворотного зв'язку. З часом вони можуть перерости у майже повне ігнорування приймачем замовника. Таке завершення говорить про те, що замовлення повністю усвідомлене, як соціальне.

Гуленко В.В., Молодцов О.В. - Введення в соціоніку.

Соціоніка. Відносини соціального замовлення

Відносини соціального замовлення - несиметричні відносини. Друга (творча) функція замовника співпадає з п'ятою (сприймальною) функцією приймача, через що замовник викликає сильну симпатію у приймача. Відповідної симпатії такої ж сили не виникає. Натомість є сигнал з першої функції приймача на шосту (оцінювальну) замовника. Але цього недостатньо для того, щоб замовник відчув повагу до приймача. Творча ж функція приймача співпадає з обмежувальною функцією замовника, через що замовник критикує приймача.

Відносини соціального замовлення в парах:

Замовник Приймач
Дон Кіхот Максим Горький
Дюма Гамлет
Робесп'єр Гекслі
Гюго Габен
Гамлет Бальзак
Максим Горький Наполеон
Єсенін Гюго
Жуков Робесп'єр
Наполеон Достоєвський
Бальзак Штірліц
Джек Лондон Єсенін
Драйзер Жуков
Штірліц Дюма
Достоєвський Дон Кіхот
Гекслі Драйзер
Габен Джек Лондон

Через несиметричність відносин можливе утворення так званих "кілець замовлення", груп соціотипів, пов'язаних між собою відносинами соціального замовлення. Такі групи ефективно використовувати для швидкого розв'язання складних задач, однак для довготривалої взаємодії вони не підходять, адже менш ніж через годину усі учасники групи відчувають енергетичне виснаження.

Можливі 4 комбінації із 4 соціотипів, де кожен з учасників групи є і замовником, і приймачем:

Соціоніка. Кільце соціального замовлення

Соціоніка. Кільце соціального замовлення

Соціоніка. Кільце соціального замовлення

Соціоніка. Кільце соціального замовлення

Дивіться також: Таблиці інтертипних відносин.
© 2022-2024 Соціоніка.інфо Адміністратор