СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиІнтертипні відносини: дуальні

Це відносини повного психологічного доповнення. Вони є найбільш оптимальними для забезпечення життєдіяльності індивіда. Ці відносини - найкомфортніші, і в них не треба пристосовуватися один до одного. Спілкуючись із дуалом, людина може залишатися сама собою. Відбувається природнє розділення обов'язків, і людина в такій парі отримує можливість займатися цікавою справою, на яку вона здатна. В дуальних парах рідко виникають конфлікти, а якщо й виникають, то швидко й безболісно вирішуються. Партнери підходять один до одного як дві половинки розірваної фотокартки, разом складаючи одне ціле. Але саме через те, що швидко встановлюється взаєморозуміння і немає внутрішніх джерел напруги, дуала не одразу відрізняєш серед інших людей.

Дуал здається надто простим та зрозумілим, а значить, і таким, що не заслуговує на увагу. Це перша позиція, яку може зайняти людина, зустрівши дуала. Вона скоріше притаманна екстравертам. Друга позиція - це коли говориш собі: він надто гарний для мене, навряд чи я зможу йому сподобатися. Ця позиція більш характерна для інтроверта. Обидві ці позиції зустрічаються у людей, які не мають досвіду дуального спілкування в дитинстві. Як же відчути на собі вплив дуальності? Під час спілкування з дуалом спочатку людина не відчуває особливого комфорту. Усе відбувається звичайно і якихось емоцій не викликає. Дуал сприймається як тінь, як щось цілком природнє і тому нічого не варте. Наскільки ця людина була тобі потрібна, розумієш лише тоді, коли розлучаєшся з нею. Втрату дуала людина сприймає та переживає дуже гостро, довго не знаходить собі місця. Звикнувши до дуала, набувши досвіду дуалізації, починаєш, нарешті, усвідомлювати, що його присутність тебе заспокоює, дає відчуття захищеності.

Однак значення дуальних відносин не слід і переоцінювати. Це - норма відносин для буденності, для повсякденної життєдіяльності. Знайшовши дуальність, людині хочеться більшого, а саме соціальної значущості, якоїсь боротьби, відхилення від норми. В межах дуальності цієї мети не досягти. Але, не маючи дуальної захищеності, досягти соціального визнання людині дуже важко. А в цілому без дуальності людині не обійтися у двох випадках: по-перше, коли на карту поставлене саме життя людини, тобто для виживання у несприятливих умовах соціального середовища, і по-друге, коли людина рухається вгору соціальними сходинками в умовах гострої конкуренції, тобто для кар'єри.

Гуленко В.В., Молодцов О.В. - Введення в соціоніку.

Соціоніка. Дуальні відносини

Дуальні відносини - симетричні відносини. Читайте докладніше

Дуальні відносини в парах:

Дон Кіхот - Дюма

Робесп'єр - Гюго

Гамлет - Максим Горький

Єсенін - Жуков

Джек Лондон - Драйзер

Бальзак - Наполеон

Гекслі - Габен

Достоєвський - Штірліц

Дивіться також: Таблиці інтертипних відносин.
© 2022-2023 Соціоніка.інфо Адміністратор