СоціонікаГоловна
Соціонічний тест
Соціонічні типи
Модель А
Соціонічні аспекти
Аспекти за В.Д.Єрмаком
Ознаки типів
Ознаки Рейніна
Алгоритм обробки інформації
Інтертипні відносини
Таблиця відносин
Хто такий дуал
Рекомендації із сумісності
Соціонічні квадри
Малі групи
Дуальна природа людини
Соціонічні поняття
Типові помилкиІнтертипні відносини соціальної ревізії

Це другий вид асиметричних відносин у соціумі. Ревізор ніби постійно слідкує за підревізним, звертаючи увагу на його слабке місце. Складається враження, що ревізор постійно хоче з'ясувати, що та як робить підревізний. У підревізного часто виникає враження, що за ним увесь час спостерігають, але як за піддослідним кроликом. однак це не означає, що ревізор обов'язково словами вказує підревізному на його недоліки. Підревізний внутрішньо відчуває, що ревізор може зробити це у будь-який момент і тому спочатку перебуває в його присутності у деякому напруженні. Ревізор здається йому людиною значущою, а те, як він діє, заслуговуючим на увагу. Визнання ревізора хочеться заслужити, його похвала дуже цінується. Однак ревізор постійно недооцінює підревізного, думки та справи якого йому здаються незначними, що не може не викликати образу у підревізного. Спочатку це навіть стимулює, хочеться довести ревізору свою корисність, але жодна спроба не має успіху. Ревізор здається самовдоволеним та дріб'язковим, він чіпляється, намагається повчати та перевиховувати. Підревізний здається цікавим та здатним, але йому чогось не вистачає. Йому треба допомогти, підказати, але всі поради виявляються безглуздими. Підревізний їх не сприймає, чим ще більше підсилює бажання ревізора його перевиховувати. Підревізний здається дурником, але не тому, що не може (насправді це саме так і є), а тому, що просто не хоче. Це викликає у ревізора періодичне роздратування. Відносини ревізії можуть бути названі відносинами опіки ревізора над підревізним, яка може бути для другого надто нав'язливою. Відчуваючи свою вразливість, підревізний на людях робить спроби вийти з-під цієї опіки: він зачіпає ревізора, сперечається з ним, намагається давати йому доручення. однак такі спроби звичайно нічим не закінчуються. Ревізор, як правило, не ображається не підревізного, а продовжує і далі його "виховувати". Ці відносини добре ілюструються аналогією "мати-неслухняне дитя". Ревізна пара буває часом дуже згуртованою. Справа в тому, що в ній обидва відчувають свою соціальну значущість: ревізор як опікун-благодійник, без чиєї турботи підревізний пропаде, а підревізний - як об'єкт опіки, чия цінність визнається таким чином. У відносинах соціального замовлення це відчуття проявляється значно менше, оскільки замовник не намагається перевиховувати свого приймача.

Гуленко В.В., Молодцов О.В. - Введення в соціоніку.

Соціоніка. Відносини соціальної ревізії

Відносини соціальної ревізії - несиметричні відносини. Перша функція ревізора співпадає з больовою підревізного, він дивиться на нього як на безпомічну істоту, тисне на нього та критикує. Рольова функція підревізного співпадає з больовою ревізора, через це іноді підревізний може теж тиснути на ревізора, але цей тиск сприймається як щось несерйозне.

Відносини соціальної ревізії в парах:

Ревізор Підревізний
Дон Кіхот Максим Горький
Дюма Гамлет
Робесп'єр Гекслі
Гюго Габен
Гамлет Бальзак
Максим Горький    Наполеон
Єсенін Гюго
Жуков Робесп'єр
Наполеон Достоєвський
Бальзак Штірліц
Джек Лондон Єсенін
Драйзер Жуков
Штірліц Дюма
Достоєвський Дон Кіхот
Гекслі Драйзер
Габен Джек Лондон

Через несиметричність відносин можливе утворення так званих "кілець ревізії", груп соціотипів, пов'язаних між собою відносинами ревізії. Спілкування в таких групах дуже шкідливо для здоров'я та психіки всіх її учасників. Слід уникати утворення таких груп.

Можливі 4 комбінації з 4 соціотипів, де кожен з учасників групи є і замовником, і приймачем:

Соціоніка. Кільце соціального замовлення

Соціоніка. Кільце соціального замовлення

Соціоніка. Кільце соціального замовлення

Соціоніка. Кільце соціального замовлення

Дивіться також: Таблиці інтертипних відносин.
© 2022-2024 Соціоніка.інфо Адміністратор